Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 12:47 Bu haber 756 kez okundu
 
Şok Şok Almanya'da Türk'lerin Bulunduğu cafe'ye Silahlı Saldırı
Almanya'da saldırı; Birsürü kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırıda ölenlerin arasında Türkler de var.
DÜNYA Haberi
Şok Şok Almanya'da Türk'lerin Bulunduğu cafe'ye Silahlı Saldırı

ALMANYA'DA KORKUNÇ SİLAHLI SALDIRI

 

Son dakika haberler, Almanya'da saldırı; 11 kişi yaşamını yitirdi! Ölenler arasında Türkler de var. Gündemin nabzı, Almanya'nın Hanau şehrinde iki farklı kafeye düzenlenen silahlı saldırıda ölenlerin sayısı 11'e yükseldi. İki kişi olduğu bildirilen saldırganların yakalanması için polis operasyon başlattı. Nargile kafeye yapılan saldırı da şüphelilerden birinin evinde ölü bulunduğu bildirildi. Saldırganın kimliği belli oldu, video ve itiraf mektubu bıraktığı ortaya çıktı.

 

HANAU KASABASI TÜRKLERİN YOĞUN OLARAK YAŞADIĞI BİR YER

 

Almanya'nın Hessen eyaletindeki Hanau kentinde dün saat 22.00 civarında şehir merkezinde bulunan bir nargile cafeye giren silahlı saldırgan içerideki insanlara silahla ateş açtı. Olay anında barda bulunan üç kişi yaşamını yitirirken, bir kişi de ağır yaralandı. Saldırgan daha sonra koyu renkli bir otomobil ile yaklaşık 2,5 kilometre uzaklıktaki başka bir nargile cafeye gidip buradaki insanlara da ateş açtı. Bu saldırıda da en az beş kişi hayatını kaybetti. Hanau polisi iki saldırıda toplam 9 kişinin öldüğünü bildirdi. Polisin yaptığı açıklamada, saldırının faili olduğu düşünülen kişinin evinde ölü olarak bulunduğu belirtildi. Aynı evde başka birine ait olduğu bildirilen bir cesedin daha bulunduğu aktarıldı. Böylece yaşanan olayda toplam ölü sayısı 11 e yükseldi.

 

SALDIRGAN KİM?

 

Alman Bild gazetesi, saldırganın isminin Tobias R. olduğunu belirtti. Aşırı sağcı Tobias R. olayı üstlenirken bir de mektup ile video bırakmış.

 

NARGİLE KAFENİN SAHİBİ KONYALI

 

Kırım Haber Ajansı Genel Müdürü Ahmet Özay, Almanya'yı sarsan saldırı ile ilgili olarak şunları söyledi. "Frankfurt yakınlarında bu olay meydana geldi. Eşine az rastlanır bir vahşilikle; önce nargile bara iki kişi gidiyor ve üç kişiyi burada öldürüyor.  Daha sonra bir spor bara orada da  5 kişiyi arka arkaya öldürüyorlar. Daha sonra üçüncü bir yeri basıyorlar ancak ölü yok. Burada basılan mekanlar Türklere ait; nargile kafe Konyalı bir vatandaşımıza ait. Ölen 8 kişiden de 5'inin Türk kökenli olduğu belirtiliyor.  Büyük bir ihtimalle kafe sahipleriyle bir husumet olduğu söyleniyor. Nargile kafe sahibinin oğlunun doğum gününe katılmak için mekandan ayrıldığı ve bu şekilde saldırıdan kurtulduğu bildiriliyor."

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Almanyada, korkunç, silahlı, saldırı, almanya, Hanau, ırkçı, saldırı, s
Yorumlar
Haber Yazılımı