Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
18 Kasım 2021 - Perşembe 10:50
 
Sök Tak iPhone Geliyor!
Teknoloji meraklılarına...
TEKNOLOJİ Haberi
Sök Tak iPhone Geliyor!

Sök Tak iPhone Geliyor!

 

Teknoloji haberleri

 

Gündem teknoloji haberleri. iPhone 12 ve iPhone 13 ü olanlar batarya, ekran ve kamera modülü gibi en önemli yedek parçaları doğrudan Apple'dan satın alabilecekler.

ABD şirketi Apple, akıllı telefon onarımlarını şahsen yapmak isteyenlere orijinal parçalar sağlayacağını açıkladı.
Apple'ın yaptığı açıklamada, kullanıcıların orijinal yedek parçalara erişiminin eskisi kadar sınırlandırılmayacağı belirtildi.

iPhone 12 ve iPhone 13'ü olanlar batarya, ekran ve kamera modülü gibi yedek parçaları direkt olarak Apple'dan satın alabilecekler.  Böylece şirketin sunacağı parçalarla kendi başlarına onarım, değişim yapabilecekler. Kendi kendine onarım için gerekli parça satışı gelecek yılın başlarında ABD'de başlayacak ve 2022'de diğer ülkelerede sunulacak.

Apple'ın 200'den fazla parçayı piyasaya sunması bekleniyor. Apple, daha önce, sadece takribi 5 bin yetkili servis sağlayıcısı ve 2 bin 800 bağımsız onarım hizmeti sağlayıcısına orijinal parçalara erişim veriyordu.

Uzun seneler boyunca akıllı telefonların kullanım sürelerini uzatmak için "onarım hakkı" talepleri geliyordu.

Lakin Apple, kendi kendine onarımın: "Elektronik cihazları onarmak için bilgi ve deneyime sahip, teknolojiden anlayan kişilere" yönelik olduğunu belirttiİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kaynak: Editör: S Çndk
Etiketler: İphone söktak, iphone tamir, iphone, teknoloji, teknoloji haberleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı