Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
22 Ekim 2020 - Perşembe 09:07
 
Son dakika Alkol düzenlemesi Meclis’ten geçti!
Gündemin nabzı, Gıda, tarım ve orman alanında düzenleme faaliyetleri içeren teklif yasa Meclis Genel Kurulunda görüşülmeye açıldı.
GÜNDEM Haberi
Son dakika Alkol düzenlemesi Meclis’ten geçti!

Son dakika Alkol düzenlemesi Meclis’ten geçti!

 
Gündemin nabzı, Gıda, tarım ve orman alanında düzenleme faaliyetleri içeren teklif yasa Meclis Genel Kurulunda görüşülmeye açıldı. Bulunulan teklifdeki ilk 8 madde meclis tarafından kabul gördü. 18 yaş altı ve akşam 10 dan sabah 6 arası alkol satışı yapanlar için takipte 5 yılda 3 kere yasağı delenlere içki satış belgeleri iptal edilecek ve 65 bin ila 320 bin lira arası ceza kesilecek. 
 
Gündemin nabzı, Birinci derece tarım arazilerinin ticari faaliyetler için hobi bahçesi tarzında uygulamalarla bölümlere ayrılmasınin engellenmesi, arazi sahiplerinin izni olmadan araziden ağaç kesimiyle ilgili cezaların yükseltilmesi, taklit ve gıda ana maddesi yerine benzer taklit katkı maddeler katmak suretiyle ( tağşiş ) ürün üretimi yapan ve piyasaya arz edenlere binaen cezai yaptırımların arttırılmasını da içeren kanun teklifinin ilk 8 maddesi, meclisten geçti.
 
GTO Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin kabul edilmesiyle, otomatik makinalr ile alkollü içecek satan, farklı birtakım yöntemler kullanarak ya da oyun makinaları ile oyun ve bahse konu edenler, yanısıra basın, yayın aracılığıyla vatandaşa satışını yapanlar, kargolama/postalama yoluyla satışını yapanlara 20 ila 100 bin lira arası idari para cezası uygulanacak.
 
 

Akşam Saat 22.00'dan Sonra Alkol Satışı Yasak

Akşam Saat 22.00 ila sabaha karşı 06.00 arasında alkollü içecek satışı yasağına muhalif davranan kişilere 65 binden ila 320 bin lira arası idari para cezası verilecek.
 
Bu alkollü içecekleri 18 yaş altına satanlar ile ikram edenler akşam saati uygulamasına uymayanlar ve bu duruma 5 yıl için de üç kere aykırı hareket edenlerin içki satış ruhsatları iki yıl süreyle yeni satış belgesi verilmeyecek.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı