Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
17 Kasım 2020 - Salı 12:46
 
Son Dakika Bilim Kurulu Toplantısı
Bakan Koca Açıkladı
SAĞLIK Haberi
Son Dakika Bilim Kurulu Toplantısı

Son Dakika Bilim Kurulu Toplantısı

 

Gündemin nabzı, Son Dakika Bilim Kurulu Toplantısı. Bakan Koca, Türkiye genelinde son dönemlerde Koronavirüsün artış eğilimi gösterdiğinin altını çizdi. Bakan Fahrettin Koca, "İstanbul başta olmak üzere ülkemizin genelinde daha ciddi seyrediyor. Birçok ilimizdeki artış, sağlık kuruluşlarımız üzerindeki baskının da artmasına sebep oluyor. Bilim Kurulunda artış hızının yüksek seyrettiği illerimizin üzerinde özel olarak durduk. Hastane kapasitelerimize, sağlık çalışanlarımızın koşullarına, uyguladığımız tedavi protokollerine, dünyadaki yeni tedavi seçeneklerine, aşı ve ilaç çalışmalarına yönelik detaylı değerlendirmelerimizi yaptık" dedi

Bakan Koca, Kışın gelişi ile insanların daha yoğun kapalı alanlarda bulunduğunu ekledi sözlerine.

"Vaka artışında birincil etkenin insan hareketliliği ve toplu mekanlarda bulunma olduğuna dikkat çekilerek alınması gereken kısıtlayıcı tedbirler tüm detaylarıyla masaya yatırıldı. Hastalığın yayılmasını önleyici somut tedbirlerin hayata geçirilmesinin tavsiye edilmesi yönünde karar alındı."

Bakan Koca, salgınla mücadelede sadece kamu kurumlarının özverisinin yeterli olmayacağını sözlerine ekleyip, "Yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının, medyamızın, kanaat önderlerinin ve birer birer her vatandaşımızın sağduyusuna ve katkısına ihtiyacımız var. Unutmayalım, koronavirüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir" diye belirtti.
 
 
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 
 
 
 
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı