Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 13:51
 
Son Dakika Deprem İstanbul
Prof. Naci Görür gerçekleşen deprem için yaptığı açıklamada ne dedi?
GÜNDEM Haberi
Son Dakika Deprem İstanbul

Son Dakika Deprem İstanbul

 

Son dakika deprem, Gündemin nabzı, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi saat 16.55'te İstanbul Avcılar da 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini, depremin 4.8 kilometre derinlikte gerçekleştiğini belirtti. Bölge sakinlerini korkutan depremde can ve mal kaybı yaşanmadı. Depremi hisseden vatandaşlardan yaşlı ve çocuklar korku dolu anlar yaşarken 99 depremini anımsadıklarını belirttiler. 1999 yılında üssü bilecik olan depremde ülkemiz ağır can ve mal kaybı vermişti. Depremin üstünden yaklaşık 22 yıl geçmesine rağmen yaraları hala kapanmadı.

MERKEZ üssü Marmara Denizi Avcılar açıkları olan 3.2 şiddetindeki deprem Avcılar ve çevresindeki ilçelerde hissedildi. Prof. Dr. Naci Görür, Tekirdağ tarafında Kumburgaz deprem fayına dikkat çekerek bu hatta olacak olan depremlerin rahatsız edici boyutlarda olacağını belirtti.

Naci GÖRÜR aynı zamanda, "Arkadaşlar, bugün Marmara'da meydana gelen 3.2'lik deprem şekilde görüldüğü gibi deprem beklediğimiz Kumburgaz Fayı üzerinde. Gerçi Marmara'da bu büyüklükteki depremler çökel içerisinde gaz çıkışları sonucu da gelişiyor ama onlar daha çok Tekirdağ Fayında görülüyor. Bu saatten sonra kilitli olan Kumburgaz fayı üzerinde olan depremler hiç hoş değil, rahatsız edici. İyi akşamlar" diye ifade etti.
 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
İstanbul Deprem İçin Uyarı!
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı