Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
27 Eylül 2020 - Pazar 14:07
 
Son Dakika... Ermenistan, Azerbaycan köylerini vurdu: Sınırda çatışma çıktı
DÜNYA Haberi
Son Dakika... Ermenistan, Azerbaycan köylerini vurdu: Sınırda çatışma çıktı

Son Dakika... Ermenistan, Azerbaycan köylerini vurdu: Sınırda çatışma çıktı

 

Son Dakika: Ermenistan, Azerbaycana saldırdı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı yapmış olduğu ilk açıklamada Ermenistan 'ın cephe hattı boyunca geniş çaplı ağır silahlar ile saldırı düzenlediğini bildirdi. Azerbaycan mevzilerinin yanı sıra sivil yerleşim yerlerinide hedef alan Ermenistan 'ın yaptığı saldırılarda sivil hayata da büyük ölçüde zarar verdiği belirtiliyor.  Ermenistan 'ın yaptığı bu terör saldırısına karşılık, Azerbaycan ordusu da karşı saldırı başlattı. Tüm cephede yoğun çatışmaların sürdüğü bildirildi.


BÜYÜK ÇAPLI SİLAHLAR, TOP VE HAVANLARLA ATEŞ
 

Kardeş Ülke Azerbaycan 'ın Savunma Bakanlığından edinilen bilgiye göre, Ermenistan güçleri sabah saat 06.00 da tüm cephe hattına kapsamlı provakatif eylemde bulunarak Azerbaycan ordusunun mevzilerinin yanı sıra sivil yerleşim alanlarına da geniş çaplı ağır silahlar, top ve havanlarla saldırı başlattı.


''SİVİL CAN KAYIPLARI VAR''

 

Yapılan açıklamada, Terter'in Gapanlı, Ağdam'ın Çıraklı ve Orta Garvand Fuzuli'nin Alhanlı ve Şükürbeyli, Cebrayıl'ın Çocuk Mercanlı köylerine düşman güçlerinin yoğun bombalama sonucunda sivil halktan ölen ve yaralananların olduğu belirtildi. Bu bölgelerde yaşam alanlarının da aşırı ciddi hasar aldığı belirtildi.

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! 
 
 
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı