Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
17 Mart 2021 - Çarşamba 12:08
 
Son Dakika Haberleri: İsrail flash geçti: Türkiye çarpışmaya hazırlanıyor
Gündem Suda Üssü'nde (Girit Adası) savaş uçakları (Yunan hayaletleri) Türkiyeye göz dağı vermek için havalandı. O saatlerde Türk ve Yunan heyetleri toplantı içerisindeydi.
GÜNDEM Haberi
Son Dakika Haberleri: İsrail flash geçti: Türkiye çarpışmaya hazırlanıyor

Son Dakika Haberleri: İsrail flash geçti: Türkiye çarpışmaya hazırlanıyor

 

Gündem Suda Üssü'nde (Girit Adası) savaş uçakları (Yunan hayaletleri) Türkiyeye göz dağı vermek için havalandı. O saatlerde Türk ve Yunan heyetleri toplantı içerisindeydi. Yanı sıra Yunanlar savaş istercesine, Yunan özel kuvetleri İzmir Çeşme'nin tam karşısındaki Sakız Adası'nda, Lozanı ihlal etmekle meşkuldüler... Jerusalem Post'un manşetinde, Türkiyenin israil ve Yunanistanla savaşa hazırlandığı son dakika haberleri geçildi.

F18 jetleri

Türkiye ile görüşmelerinin başlayacağı son 1 hafta içerisinde Yunanistan; Fransa, İsrail ABD ve Güney Kıbrıs gibi ülkelerle arka arkaya Savaş tatbikatı yaptı. Bugün de bir başka ülkeyle gövde gösterisine düşen Yunanistan İzmir Çeşme'nin tam karşısında bulunan sakız Adası'nda Yunan Özel Kuvvetler silahlarını ateşledi.
Yunan istikşafi görüşmeler

Yunanistan ile istikşafi görüşmizin 62. randevusu için dün Atina'da görüşüldü. Yunan Kathimerini gazetesi, tarafların başkentde bulunan bir otelde toplandığını yazdı. İstanbul'da gerçekleşen son (61.) buluşmadan sonra ortalama iki ay geçmiş ve dün 62. Buluşmada Türk ve Yunan dışişleri bakanlığı yetkilileri bulundu.


Girit adası

Türk Yunan İstikşafi görüşme saatlerinde, Yunanlara ait savaş uçakları ve suudi f-15 leri havalandı. Suudi f-15leri hafta sonu Girit'teki Suda Üssü'ne konuşlanmıştı.


Gövde Gösterisi İki Hafta Sürecek

Sadece Türkiye'deki silahlı özel güvenlikler ile işgal altına alınabilecek Yunanistan, Türkiye'ye gözdağı vermek adına Girit'de iki hafta tatbikat düzenleyecek. Yanı sıra Suudi Arabistan'ın Atina Büyükelçisi Saad el Ammar F-15 ler üsse konuşlanır konuşlanmaz adayı ziyaret etti.

Konstantinos Floros (Yunan Genel Kurmay Başkanı) resmi Twitter hesabından "Suudi F-15'leri Girit'in kalesine geldi. Şahin Gözü [Falcon Eye] tatbikatı Doğu Akdeniz'de başlıyor. Bölgede barış ve istikrar için birlikte çalışıyoruz" mesajını verdi.
Konstantinos general

Türkiye'ye karşı geniş çapta karşıt cephe oluşturmaya çalışan Yunanistan, elinde bulunan patriod bataryalarından birini Arabistana göndererek Suudi Arabistanı yanında tutmaya çalışıyor. Atina'nın elinde 6 adet Patriod batarya sistemi bulunmakta.

 

ABD ve Fransız Jetleri Havalanacak

Yunan medyası, Suudi ve Yunan savaş uçaklarına ABD'nin F-18 jetlerinin de katılım sağlayacağından bahsetti. Ayrıca Amerikan ve Fransız uçakları Yunanistan bağımsızlık kutlamalarında (25 mart) gövde gösterisi yapacak....


ABD uçak gemisi USS Eisenhower'ın başını çektiği 22 gemilik flo Girit açıklarında yunan ordusu ile tatbikat düzenledi. ABD ordusu Yunanistan'dan sonra İsrail ile de tatbikat yaptı.
Abd uss gemileri

 

JP: TÜRKİYE ÇARPIŞMAYA HAZIRLANIYOR 

Dün Türkiye, İsrail, Yunanistan ve AB'ye nota verdi. Türkiye, Güney Kıbrıs'ın da dahil edildiği deniz altü elektrik projesinin güzergahının Türkiye kıta sahanlığından geçiyir olması ve buna istinadenYunan yetkililerin Ankara'ya bilgi verilmediğini vurguluyor.İsrail'in Jerusalem Post gazetesi, Türkiye'nin notasu üzerine "Türkiye East Med için İsrail, Yunanistan ve Avrupa Birliği ile çarpışmaya hazırlanıyor" şeklinde son dakika haberleri yayımladı. İlgili gazete Türkiye'nin İsraille bağları koparmaya çalıştığını savundu.

Türkiye israil

 

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı