Haber Detayı
11 Eylül 2020 - Cuma 21:26
 
Son Dakika İzolasyondan Kaçana Yurt Formülü
İçişleri Bakanlığı, Koronavirüs tanısı konup izolasyon koşullarına uymayıp tehlike arzeden kişiler için harekete geçti.
GÜNDEM Haberi
Son  Dakika İzolasyondan Kaçana Yurt Formülü

Son Dakika Haberleri İzolasyondan Kaçana Yurt Formülü 

 
İçişleri Bakanlığı, Koronavirüs tanısı konup izolasyon koşullarına uymayıp tehlike arzeden kişiler için harekete geçti. Bakanlık tarafından 81 il Valiliğine genelge gönderildi. Buna göre evde izolasyon koşullarını ihlal eden kişiler, karantina süreçlerini yurt veya pansiyonlarda geçirecek. Uygulama, izolasyon koşullarını yerine getirme imkanı olmayan geçici yerlerde kalanlar için de geçerli olacak. 
 
İzolasyon için tahsis edilecek olan yurt ve pansiyonların idaresi bir mülki idare amirinin genel koordinasyonunda mevcut yöneticilerle gerçekleştirilecek.
 

Yurt veya pansiyonların temizlik ve lojistik ihtiyaçları AFAD tarafından karşılanacak

 
- Yurt veya pansiyonlarda izolasyona tabi kişiler ve görevli personelin beslenme ihtiyaçları AFAD koordinasyonunda Kızılay tarafından karşılanacak.
 

Yurt veya pansiyonlara ziyaretçi kabulu olmayacak.

 
Evde izolasyonda olması gerekirken izolasyon kararına aykırı hareket eden kişiler hakkında gerekli idari işlemler yapılacak ve TCK 195'nci maddesi uyarınca suç duyurusunda bulunulacak. Ayrıca Valiliklerce izolasyon sürecini tamamlatmak üzere yurtlara veya pansiyonlara sevk edilip, zorunlu izolasyona tabi tutulacak.
 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı