Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 10:22
 
Son Dakika Korkulan Deprem!
Son 6 ay içinde olan depremler
GÜNDEM Haberi
Son Dakika Korkulan Deprem!

AFAD'ın resmi sitesinde yer verdiği bilgiye göre, sabaha karşı saat 02.29'da Iğdır Merkezli 4,4 şidetinde deprem bildirildi. Depremin ise, ilk belirlemelerde yer kabuğunun 6,47 kilometre derinliğinde meydana geldiği bildirildi


KORKU DOLU ANLAR YAŞANDI


Merkezi'nin Iğdır ile Ağrı'nın Doğubayazıt bölgesi arasında bulunan Karagüney köyü olan şidetli sarsıntı Iğdır'ın ve çevre illerde de korkuya neden oldu. Depremin oluşturduğu korkuyla sokağa kaçan vatandaşlar artçı depremlerin yaşanabilme ihtimaline karşı önlemler almaya çalıştı. Aracı olan vatandaşlar araçların içinde, olmayqnlar ise, sokaklarda ve kaldırımlarda uyudu. Bölge sakinlerinden olan Eren Karagöz, deprem esnasında uyuduğunu belirterek, "Rüyamda sallanıyordum, abim beni uyandırdı, 'kalk deprem oluyor' dedi. Şaşırdık, aşağı inerek sokağa çıktık." dedi. Başka bir vatandaş olan Metin Şıktaş da "Uyuyordum, bir anda sallantıya uyandım. Çok korkunç bir sarsıntı geçirdik. Eşimi kaldırdım, hemen apar topar aşağıya indim, şimdi sokaktayız." diye ifade etti. Deprem anını, Harun Cengiz ise "Bir gürültü duydum, evdeki malzemelerin salladığını görünce deprem olduğunu anladım, panik yapmadan çocuklara birlikte sokağa indik." Sözleriyle ifade etti.


DOĞUBAYAZIT'TA DA PANİK HAKİMDİ


Deprem çevre il ilçelerden de hisedildi demistik. Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde de korkuya neden olan deprem sebebi ile vatandaşlar sokağa döküldü. Burdada durum pek farklı olmadı, bazı vatandaşlar arac ve caddelerde sabahladı.

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı