Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Haber Detayı
03 Mayıs 2020 - Pazar 15:07
 
Son Dakika! Okullar ne zaman açılacak?
Okullar ne zaman açılacak? Son dakika!
EĞİTİM Haberi
Son Dakika! Okullar ne zaman açılacak?

SON DAKİKA OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? 


Okullar ne zaman açılacak? Milliyet’ten Dinçer Ak’ın haberine göre, Cumhurbaşkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın eşgüdümü ile normalleşmeye dair çalışmalar yapiliyor. Bu kapsamda okulların açılması ile ilgili senaryo taslağı hazır fakat bugünkü durumun salgının yayılımına, seyrine bağlı olarak değişebileceği bildirildi.

 
1 Haziranda okullar açılacak mı? Kabine toplantısında da ele alınacak plana göre, okullar, 1 Haziran Pazartesi günü açılacak.

 
Ana Ve Ilkokullar Dahil Değil

 
Yaşlarından dolayı sosyal mesafe kuralları gibi kurallara uyamayacakları düşünülen küçükler için egitim kademeli olarak başlayacak ana okulları ve ilkokullar bu plana dahil edilmeyecek. 

 
İlk kademe olarak bu yıl sınava girecek olan 8 ve 12. sınıf öğrencileri okula başlayacak. Bu sınıfdaki talebelerin sınava girecekleri için motivasyona ihtiyaçları oldugu göz önünde bulunduruluyor. Kademe kademe egitime başlamanın ardından 11. 10. ve 9. sınıfların da eğitime alınabileceği fakat kesin kararın 1 Hazirana doğru açıklanacağı bildirildi.

 
Devam Zorunluluğu Yok.
 

Çocuklarını okula gönderip göndermeme kararı ailelere bırakılırken, okullar açılınca öğrencilere yazılı ve sözlü herhangi bir sınav uygulanmayacak. Ayrıca bu döneme özel olarak devam zorunluluğu da yok. 

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı