Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 04:19
 
Son dakika; Sigorta Parası İçin Elini Koparttı
Slovenya’da, mahkeme, sigorta şirketlerinden para alabilmek için daire testereyle elini kesti
GÜNDEM Haberi
Son dakika; Sigorta Parası İçin Elini Koparttı

Sigorta Parası İçin Elini Kesti

 
Slovenya’da, mahkeme, sigorta şirketlerinden para alabilmek için daire testereyle elini kesen 22 yaşındaki kadına iki yıl hapis cezası verdi.
 
Mahkeme, başkent Ljubljana’da yaşayan 22 yaşındaki Julija Adlesic’in erkek arkadaşıyla plan yapıp sigorta şirketlerini dolandırmayı amaçladıklarına hükmetti. Erkek arkadaşı üç yıl ve erkek arkadaşının babası bir yıl hapis cezası alırken, erkek arkadaşının babasına verilen ceza ertelendi.
 
Adlesic’in 2019 yılının başında elini kesmeden bir yıl önce beş sigorta şirketi ile toplamda 1 milyon avroluk (8.86 milyon lira) poliçe imzaladığı açıklandı.
 
Sigorta şirketlerinin avukatı, genç kadını erkek arkadaşı ve babasının hastaneye götürdüğünü, kazanın ne kadar ciddi olduğunu, kalıcı hasar meydana geldiğini kanıtlamak adına kopan eli evde bıraktıklarını ama polisin eve gidip kopan eli aldığını ve hastanede dikildiğini söyledi.
 
 

“Böyle bir şeyi kim ister? Gençliğim mahvoldu

 
Savcı ise, Adlesic’in erkek arkadaşının olaydan birkaç gün önce internette protezlerin nasıl işlediğine dair bilgi araştırdığının tespit edildiğini açıklayıp, “Bu, kasıtlı olarak yapıldığının kanıtlarından biri” diye konuştu. 
 
Suçlamaları reddeden genç kadın ise, “Böyle bir şeyi kim ister? Gençliğim mahvoldu” dedi.
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı