Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
24 Ekim 2020 - Cumartesi 09:43
 
Son dakika, Tayland halkından saklanan sır ne?
Gündemin nabzı, Son dakika haberler, Tayland halkından saklanan sır ne?
DÜNYA Haberi
Son dakika, Tayland halkından saklanan sır ne?

Tayland Halkından Saklanan Sır Ne?

 
Gündemin nabzı, Son dakika haberler, Tayland halkından saklanan sır ne?Dünyanın en sıradışı lideri, Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn ülkesi ve halkı pandemi yüzünden kırılırken, aylarca ortadan kaybolmuş sonra da birdenbire ortaya çıkmıştı. Bu sıra ülkede monarşi karşıtı gösteriler başlamış, Demokrasi yanlılarıyla monarşi taraftarlarını karşı karşıya gelmişti.
 
Gündem, Tayland bir süredir protestolarla sarsılıyor. Tayland'daki protestoların hedefinde ise yıllardır tahtta oturan sıradışı Kral Maha Vajiralongkorn var.
 
Bütün bunlar olurken, Kral Maha'yla ilgili bir son dakika gelişmesi Daily Mail tarafından ortaya atıldı. Habere göre ülkesine dönen Tayland Kralı Maha çarşamba gecesi aniden hastaneye kaldırıldı. 
 

Alman Basınından Alınan Habere Göre

 
Alman basınına dayandırılan habere göre 68 yaşındaki Maha Vajiralongkorn, aylarca Almanya'da haremiyle birlikte kaldıktan sonra geçen ay ülkesine dönmüş, babasının dördüncü ölüm yıldönümü için düzenlenen görkemli anma töreninde boy göstermişti.
 
Maha Vajiralongkorn'un yakın korumalarından biri kral ülkeye döndükten sonra koronavirüs testi pozitif çıkmış ama yakın koruması koronavirüs çıktığı halde ne Maha, ne resmi eşi Kraliçe Suthida, ne de çiftin 15 yaşındaki oğulları Prens Dipangkorn karantinaya girmemişlerdi.
 
Şu durumda ülkede Kral Maha'nın koronavirüse yakalanmış olabileceği şüphesi mevcut.
 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 
 
 
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı