Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 11:49
 
Son Dakika Whatsapp
Herkes Bip'te! Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Devlet Kurumları Bip'i Tercih Ediyor!
TEKNOLOJİ Haberi
Son Dakika Whatsapp

Son Dakika Whatsapp 

 

Herkes Bip'te! Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Devlet Kurumları Bip'i Tercih Ediyor!

Gündemin nabzı. Son dakika Whatsapp. Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesi'ni dayatmasından sonra başta Cumhurbaşkanlığı olarak, devlet kurumları yerli uygulama olan BiP’e geçme kararı alıyor.

Cumhurbaşkanlığı, yabancı ķökenli uygulamaların veri güvenliğine yönelik ciddi riskler içerdiğine dikkat çekti ve Whatsapp kullanıcılarını yerli ve milli olarak geliştirilen BiP ve Dedi’ye geçmeye çağırırken, kamu kurumlarıda WhatsApp gruplarını BiP’e taşınmaya başladı.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç Twitter hesabından şöyle yazdı; "Veri mahremiyeti açısından AB ve diğer ülkeler ayrımı kabul edilemez! Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi’nde de belirttiğimiz gibi yabancı menşeli uygulamalar veri güvenliğine yönelik önemli riskler içeriyor. Yabancı menşeli muadillerinden çok daha fazlası, BiP ve Dedi gibi milli ürünlerimizde var. Tüm vatandaşlarımızı yerli ve milli uygulamaları kullanmaya davet ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız’ın belirttiği gibi dijital faşizme hep birlikte karşı duralım!"


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp'ın Yeni Sözleşmesi Tepki Toplarken, Elon Musk ......'i önerdi


Verilerini Facebook'la Paylaşmayan WhatsApp Kullanamayacak!


Trump'ın Sosyal Medya Hesaplarının Dondurulmasını Kim İstedi?
 
Kaynak: Editör: S Çndk
Etiketler: Son dakika Whatsapp. Whatsapp son dakika, Bip, son dakika, gündemin nabzı,
Yorumlar
Haber Yazılımı