Haber Detayı
19 Nisan 2020 - Pazar 08:43
 
Sony Plastation'dan Ps5 İle İlgili Şaşırtan Karar!
Sony PS 5 Özellikleri ve Fiyatı
TEKNOLOJİ Haberi
Sony Plastation'dan Ps5 İle İlgili Şaşırtan Karar!

PS5 - PLAYSTATİON 5


PS5 ne zaman çıkacak? PS5'in Türkiye fiyatı ne kadar olacak? PS5 özellikleri neler? Gündemin nabzı araştırdı.

PlayStation 5 ilk yılında sınırlı sayıda piyasaya sürülecek. Kısa bir süre önce PlayStation 5'in teknik özelliklerini açıklamıştı Sony.
Teknik özelliklerin ardından DualSense kontrolcüsünü tanıtan Sony, Bloomberge'de çıkan bir habere göre farklı bir satış yöntemi belirleyecek.Bloomberge'in yaptığı haberde PlayStation 5'in ilk senesinde sınırlı sayıda çıkacağı söyleniyor. Yani her isteyen, PlayStation 5'i alamayacak.
 
 Ps5 Ne Zaman Çıkacak?
 PS5 ne zaman çıkacak? Oyun severlerin sabırsızlıkla beklediği Play Station 5 çıkış tarihi için oyun severler heyecanla bekliyor fakat oyun dünyasında devrim yaratacak PS5 için kötü haber geldi. Sene sonunda tanıtılması düşünülen P5 ilk etapta sınırlı sayıda piyasaya sürülecek. Bu nedenle PS5 fiyatlarının yüksek olması bekleniyor. Japon şirkete yakın kaynaklara dayandırılan haberlere göre Sony, Mart 2021'de sona eren mali yılda beş ila altı milyon adet PlayStation 5 üretmeyi planlıyor. PS5'in sene sonunda da piyasaya çıkması bekleniyor.
 Ps5 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

 


Yurtdışı kaynaklara göre PlayStation 5 için fiyatın 499 dolar ila 549 dolar arasında olacağı düşünülüyor.
 Ps5 Türkiye Fiyatı Ne Kadar Olacak?
 Ps5 Türkiye Fiyatı tahminen, Türkiye'de 399 dolarlık PS4 Pro'nun resmi satış fiyatının 3.800 TL civarı olduğunu düşünürsek, PS5'in Türkiye fiyatının 5.000 TL civarında olacağını söyleyebiliriz.
Ps5 Özellikleri Nelerdir?
 


RuthenicCookie, yeni oyun konsolunun Ryzen 8 Core işlemcisiyle çıkacağını belirtiyor. Konsolun özellikleri arasında 10 TFLOPS'tan daha yüksek bir değere sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca Sony, PlayStation 5'te 2.23 GHz hızında çalışan ve 36 işlem birimine sahip, 10.29 TFLOP seviyesinde performans sunan AMD RDNA 2 mimarili bir grafik kartına da yer veriliyor.PS5'inCPU detayları da açıklandı. Bu kısımda paylaşılan detaylara göre PS5 de 3.5 GHz frekans hızında çalışan AMD Zen 2 işlemcisi bulunuyor.Bellek kısmında 16 GB GDDR6 RAM'a sahip. Konsolun sahip olduğu işlemci ve NVMe SDD sayesinde de haritalar arası geçiş gibi konularda bekleme süresi tarihe karışacak.PS5'in diğer özelliklerini de şöyle; Sony, 4K 120 FPS ve 8K desteğini oyunculara sunacak aynı zamanda PS5'te Ray Tracing gibi özelliklere de yer verecek.
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sony Plastation'dan Ps5 İle İlgili Şaşırtan Karar!
Sony Plastation'dan Ps5 İle İlgili Şaşırtan Karar!
Yorumlar
Haber Yazılımı