Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 10:21 Bu haber 506 kez okundu
 
SUPER MARIO YENİLENİYOR!
Herkesin hayatında en az bir kere oynadığı süper mario yenileniyor.
TEKNOLOJİ Haberi
SUPER MARIO YENİLENİYOR!

NINTENDO’DAN AÇIKLAMA: SUPER MARIO YENİLENİYOR!

 
 
Herkesin en az bir kere oynadığı, birçoklarının hatıralarını canlandıran Süper Mario oyununun yenileneceği haberi Nintendo tarafından duyuruldu. Üstelik Mario oyunlarından sadece biri değil birçoğu üzerinde Nintendo’nun çalışmalar yaptığı bilinmekte. 
 
Süper Mario eskilerin yüzünü gülümseten yeni neslin ise şaşırarak oynadığı oyunlardan biri. Gelmiş geçmiş en popüler oyun söz konusu ise bu sorunun cevabını gözü kapalı Süper Mario olarak verebilirsiniz. 
 
Süper Mario ilk kez tam 35 yıl önce piyasaya sürüldü. 35 yıl sonra tekrar Süper Mario’nun 35. Yaşına özel olarak oyun yenilenecek ve tekrar oyuncuların beğenisine sunulacak. 
 
 

Süper Mario 35. Yaş Gününü Kutlayacak

 
 
2020 yılında tam 35. Yaş gününü kutlayacak olan Süper Mario yepyeni bir görüntü ile gelecek. Mario birçok oyunda başrol olarak bulunmuştu. Mario oyunlarının tamamını içeren Süper Mario Bros. İçin yeni bir oyun hazırlanıyor. İçeriğinde bulunan birçok oyundan bazıları ise tamamen yeni oyunlar iken bazıları güncelleme olarak karşımıza çıkacak. Klasiklere bir de yenilenmiş halleri ile bakın. Hangi oyunların yenileneceği tamamen söylenmese de 
 
 
Süper Mario Galaxy ve Süper Mario 3D World oyunlarının yenileceği açıklandı. 
 
 

Süper Mario Yenilenen Oyun Tanıtımı Ne Zaman Yapılacak?

 
 
Nintendo, Süper Mario yenilenen oyunlarının ne zaman yayınlanacağı hakkında net bir açıklama yapmamıştı. Ancak tanıtımın birçoklarının tahmin ettiği gibi biz de E3 oyun fuarında gerçekleşmesini bekliyorduk. E3 oyun fuarı ise şu sıralar dünyayı birbirine katan Koronovirüs nedeni ile bu yıl gerçekleştirilmeyecek. Fuarın iptal edilmesi Nintendo’nun tanıtımı ne zaman yapacağı konusunda herkesi daha da fazla heyecanlandırmaya başladı. 
 
Tanıtımın nasıl yapılacağı konusunda net bir bilgi olmasa da birçok oyuncu tanıtımın Nintendo tarafından online platform üzerinden yapılacağını düşünüyor. Bunun yanı sıra henüz tarihi belli olmayan başka bir etkinlik de Nintendo Direct etkinliği. Nintendo Direct etkinliğinin ne zaman gerçekleştirileceği ise açıklanmadı ama geçen dönemlerde etkinliğin yapılma süreci göz önünde bulundurulursa haziran ayında yapılması bekleniyor. Belki de Süper Mario yenilenen oyunların tanıtımı haziran ayında Nintendo Direct etkinliğinde de yapılabilir. Henüz net bir bilgi verilmemekle birlikte heyecanla bekleniyor. 
 
Anahtar kelimeler. 
Süper mario 
Süper mario oyunu
Nintendo süper mario
Süper mario oyna
Kaynak: Editör: Kübra Erciyes
Etiketler: Süper mario, Süper mario oyunu, Nintendo süper mario, Süper mario oyna, nintendo, super, maryo, süper maryo, koronavirüsü,
Yorumlar
Haber Yazılımı