Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
07 Mart 2020 - Cumartesi 13:46 Bu haber 450643 kez okundu
 
SUUDİ PRENS KRALİYET AİLESİNDEN ÜÇ KİŞİYİ TUTUKLATTI
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Kraliyet ailesinden üç kişiyi tutuklattı.
DÜNYA Haberi
SUUDİ PRENS KRALİYET AİLESİNDEN ÜÇ KİŞİYİ TUTUKLATTI

SUUDİ PRENS KRALİYET AİLESİNDEN ÜÇ KİŞİYİ TUTUKLATTI

 

Son dakika haberler, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Kraliyet ailesinden üç kişiyi tutuklattı. Bu üç kişi arasında Kral Selman'ın kardeşi Prens Ahmed bin Abdülaziz, eski Veliaht Prens ve İçişleri Bakanı Muhammed bin Nayif ile kardeşi Prens Navaf bin Nayif var.

 

VATANA İHANET SUÇLAMASI

 

Gündemin nabzı, New York Times'ın verdiği haberde, yüzü maskeli ve siyah kıyafetli kraliyet mahkemesi muhafızları tutuklamayı gerçekleştirdi. Haberde tutuklama sebebinin ise 'vatana ihanet' olduğu savunuldu. Kral Selman'ın oğlu Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın bu tutuklamalarla gücünü daha da arttırdığı belirtildi. Haberde ayrıca tutuklamaların Veliaht Prens Muhammed bin Selman 'ın emriyle gerçekleştirildiği belirtildi.

 

PRENS AHMED'TEN KRALİYET KARŞITI AÇIKLAMALAR

 

Prens Ahmed, Prens Muhammed bin Selman'ın göreve başlamasından sonra genel olarak siyasetten uzak olsa da 2018 yılında Londra'daki evinin önünde kraliyet karşıtı açıklamalar yaptıktan sonra ülkesine çağrılmıştı. Suudi Arabistan'ın şu anki yöneticisi Prens Selman, 2017'de yüzlerce Kraliyet üyesi ve varlıklı iş insanını Riyad'daki Ritz-Carlton Oteli'ne hapsetmişti. Veliaht prens, sonraki sene de gazeteci Cemal Kaşıkçı'ya yönelik İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda gerçekleştirilen suikast ile dünya gündemindeydi. İstihbarat servisleri, Kaşıkçı'yı Prens Selman'ın öldürttüğünü düşünüyor.
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: SUUDİ, PRENS, KRALİYET, AİLESİNDEN, ÜÇ, KİŞİYİ, TUTUKLATTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı