Haber Detayı
09 Şubat 2020 - Pazar 14:47
 
Tayland'da 21 kişiyi öldürdükten sonra vurularak öldürüldü
Tayland’ın batısındaki Kançanaburi eyaletine bağlı Muang bölgesinde 21 kişiyi vurarak öldüren ve 42 kişinin yaralanmasına sebep olan asker vurularak öldürüldü.
DÜNYA Haberi
Tayland'da 21 kişiyi öldürdükten sonra vurularak öldürüldü

Son dakika haberler, 

 

Tayland'da 21 kişiyi öldürdükten sonra vurularak öldürüldü

 

Son dakika haberler, Tayland’ın batısındaki Kançanaburi eyaletine bağlı Muang bölgesinde 21 kişiyi vurarak öldüren ve 42 kişinin yaralanmasına sebep olan asker vurularak öldürüldü. Tayland medyası: Saldırgan 9 saattir bulunduğu alışveriş merkezinden kaçtı.

 

Bangkok Post haberine göreJakrapanth Thomma adlı saldırgan askerNakhon Ratchasima'da 17 saatten fazla saklandığı alışveriş merkezinde güvenlik güçleri tarafından vuruldu. Ulusal Emniyet Müdürü Chakthip Chaijinda, açıklamada bulunup askerin öldürüldüğünü bildirdi. Emniyet müdürü, Başbakan Pyaruth Chan-ocha'nın saldırıyla ilgili olarak ayrıntıları basın toplantısında açıklayacağını söyledi. Surathampithak Kışlası'nda Jakrapanth Thomma adlı asker, dün komutanını ve iki askeri öldürüp sonra da askeri ciple kaçmıştı. Kışladan kaçtıktan sonra da sivillere ateş eden asker, Nakhon Ratchasima kentinde bir alışveriş merkezinde saklanıyordu.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı