google-site-verifica
Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 13:21 Bu haber 2079 kez okundu
 
Tayvanlı Deprem Bilimci Dyson Lin Önceden Depremi Biliyor
Tayvanlı Dyson Lin depremi önceden bildiğini söyleyerek Elazığ depremi için ve sonraki depremler için açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Tayvanlı Deprem Bilimci Dyson Lin Önceden Depremi Biliyor

Son dakika gündem haberler,Tayvanlı deprem bilimcisi Dyson Lin Manisa depremini tutturan Twitter paylaşımlarıyla bir anda Türkiye'nin takibe aldığı önemli isimlerden oldu. Tayvan'ın en iyi 2. üniversitesi olan Ulusal Tsing Hua Üniversitesi Fizik bölümünden mezun olduğunu belirten Dyson Lin, Tayvan Deprem Tahmin Enstitüsü'nün de kurucusu ve CEO'su. Attığı tweetlerin ne kadar doğru olduğu tartışılır ama Manisa depremini bildiği gerçeği yüzünden şu an söylediklerini dikkate alan birçok isim var. Buyrun Lin'in çok konuşulacak birkaç deprem tweetine göz atalım...


Türkiye'nin doğusu ile ilgili attığı tweeti

Tayvanlı Lin, 21 Ocak'ta Twitter hesabından yaptığı deprem paylaşımında, Kars'ın ''10+6'' seviyesinde oldukça güçlü sinyal aldığını ifade ederek, ''Türkiye'nin doğusu büyük tehlike altında'' diye uyarıda bulunmuştu.


Manisa depremi için tahmini tutmuştu

Önceden deprem tahmini yapılamayacağı yönünde bilgiler profesyoneller tarafından sürekli paylaşılsada, Deprem tahminleri yapan ama bir uzmanlığının olmadığı belirtilen Tayvanlı Dyson Lin kehanetlerde bulunduğu kişisel Twitter adresinden Manisa depremiyle ilgili bir paylaşımı ortaya çıkmıştı. Lin tweetinde Marmara bölgesinde Manisada dalgalanmalar olduğunu ve yakın zamanda deprem olabileceğini belirterek bir takipçisinin sorusu üzerine de 5-6 aralığında beklediğini söylemişdi.

 

Naci Görür'de Elazığ Depremini Bilmişti.TIKLAYIN


Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Tayvanlı, Deprem, Bilimci, Dyson, Lin, Önceden, Depremi, Biliyor,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tayvanlı Deprem Bilimci Dyson Lin Önceden Depremi Biliyor
Tayvanlı Deprem Bilimci Dyson Lin Önceden Depremi Biliyor
Yorumlar
Haber Yazılımı