Haber Detayı
06 Eylül 2020 - Pazar 16:53
 
TCG Gediz'in İkinci Komutanı, Telsiz Anonsu
Son dakika, Tcg Gediz. Burada kullanılan ifadeler sadece sıradan bir telsiz anonsu değil, tüm Türkiyenin duasını, donanmamızın geldiği noktayı, gücünü de ifade etmekte
GÜNDEM Haberi
TCG Gediz'in İkinci Komutanı, Telsiz Anonsu

Oruç Reis, burası TCG GedizSon dakika, Tcg Gediz. Burada kullanılan ifadeler sadece sıradan bir telsiz anonsu değil, tüm Türkiyenin duasını, donanmamızın geldiği noktayı, gücünü de ifade etmekte. Araştırma gemimiz olan Oruç Reis Akdeniz'in doğusunda faaliyetlerini sürdürürken TSK da refakat görevini kesin kararlılıkla sürdürüyor. Milli Savunma Bakanlığımızın resmi internet sitesinden yapmış olduğu paylaşımda Akdeniz'in doğusunda faaliyetlerine devam eden Oruç Reis gemisi ile ona refakatçilik yapan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı deniz unsurları arasında gerçekleşen telsiz görüşmesine yer verildi. Oruç Reis gemisinin bölgedeki son durumunun da havadan çekilen görüntüler eşliğinde anlatıldığı video, yoldaş görevindeki TCG Gediz fırkateyninden geçen anons ile başlıyor.

 

TCG Gediz'in ikinci komutanı, telsiz anonsunda

"Ülkemiz ve milletimiz için büyük önem taşıyan bir görev için sizlerle birlikteyiz. Yaptığınız çalışmalarla asil milletimizin beklediği müjdeyi vereceğinize inanıyoruz. Mavi Vatan'da deniz hak, alaka ve menfaatlerimizi korumakta kararlıyız. Türk Deniz Kuvvetlerinin gücü ve 83 milyonun duası sizinle." Dedi.

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı