Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
31 Aralık 2019 - Salı 09:48
 
Teksas katliamı...
Gündemin nabzında haberler, Gönüllü Güvenlik Ekibi Saldırganı Etkisiz Hale Getirdi.
DÜNYA Haberi
Teksas katliamı...

Teksas'ta kiliseye saldırı:

 

Son dakika, ABD'nin Teksas eyaletinde bir kiliseye Pazar ayini esnasında silahlı saldırıda bulunuldu, iki kişi yaşamını yitirdi. O sırada kilisede bulunan başka bir silahlı kişi, saldırganı öldürdü.

 

 

Olay ABD Teksas Eyaletinde gerçekleşti

 

 

ABD'nin Teksas eyaletinde, Dallas şehri yakınlarındaki Fort Worth şehrinin White Settlement bölgesindeki West Freeway Kilisesi'nde Pazar ayini sırasında yerel saatle 11:50'de, kilisede oturan bir kişi ayağa kalkarak yanındaki bir kişiyle konuştu. Konuştuğu kişi eliyle arka sıralardaki başka birini gösterdi. Saldırgan, elindeki silahı işaret edilen kişiye doğrulttu ve ateş etmeye başladı. Sonra da ilk konuştuğu kişiye ateş etti. İki kişi de hastaneye kaldırıldıktan sonra yaşamını yitirdi. O sıra kilisede bulunan bir başka kişi, saldırganı fark etti ve silahını çıkararak saldırgana ateş etti. Kamera kayıtlarına göre aynı anda kilisede bulunan birkaç kişi daha silahlarını çıkararak saldırgana doğrulttu. 

 

Kilisede Gönüllü Güvenlik Ekibi.

 

Kilise üyesi olan ve silah taşıma ruhsatı olan kişilerin oluşturduğu güvenlik ekibi, saldırganı etkisiz hale getirdi. Eylül ayında Teksas'ta yürürlüğe giren yasada silah ruhsatı olan kişiler silahlarını ibadet mekanlarında da kullanabiliyor.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı