Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
07 Haziran 2020 - Pazar 11:22
 
Tesla 12 Kişilik Elektirikli Aracını Üreticek
Tesladan yine bir ilk
TEKNOLOJİ Haberi
Tesla 12 Kişilik Elektirikli Aracını Üreticek

Taha Duymazın Instagram Hesabı neden Kapatıldı

 

Tesla’dan dev atak; 12 kişilik bir elektrikli araç 

Gündemin nabzı, Elektrikli otomobil pazarının önde gelen ismlerinden olan Tesla, dikkat çeken bir haberle gündeme geldi. Tesla Firmasından ilerleyen zamanlarda büyük bir araç gelebilir.

Tesla’nın şu an piyasadaki en büyük aracı Model X SUV modeli, fakat firma sınırları dahada zorlamak istiyor. Edinilen bilgiler doğru ise Tesla firması oniki kişilik veya daha büyük yolcu kapasitesine sahip bir araç üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Bu aracın tabiki Elon Musk’ın tüneller üzerinden ulaşımı planlayan yan şirketi- Boring Company‘nin ihtiyaçları doğrultusunda gündemde olduğu ifade ediliyor. Bu 12 kişilik aracın nasıl olacağı ya da görüneceğiyse henüz netlik kazanmış değil. Fakat minibüsten ufak taksiden büyük bir araç hazırlıyor gibi duran firma, bu tamamen elektrikli aracı normal halkın satışına dahi sunmayabilir deniyor. Bu aracın görücüye çıkması için bile hali hazırda daha 2 yıllık bir süreçten bahsediliyor. Boring Company‘nin büyük araca duyulan ihtiyacını ise elektrikli kamyon Semi karşılayacak gibi duruyor. Buna karşın Tesla Semi de halen yollara çıkmış durumda değil.
 


Tesla araçlara geçtiğimiz günlerde sürpriz bir indirim geldi

 


Tesla'nın, öne çıkmasında rol oynayan Model S ve Model için 5 bin dolarlık bir indirim gerçekleştirmişti. Farklı donanım seçenekleri için yapılan bu indirimin, elbette albenisi yüksek duruyor. Tabi belirtmekte fayda var ABD ve Çin merkezli olarak yapılan indirimin, yakında diğer pazarlara da geleceği öngörülüyor. Yapılmış olan bu indirim sonrasında Model S ve Model X için taban satış fiyatı ABD’de 74.990 dolar ve 79.990 dolar olarak görünüyor. Tesla firmasının en uygun ücretli aracı, son zamanlarda en çok sattığı elektriklisi Model 3 ise 2 bin dolarlık bir indirim almış durumda ve Araç bu sayede ABD’de şu an da 37.900 dolardan satışta. Model Y içinse şuanda bir indirim yapılmıyor

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı