Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Haber Detayı
26 Eylül 2020 - Cumartesi 10:23
 
Tom Cruise Scientology Tarikatının Yeni Lideri mi Olacak?
Tom Cruise ve Scientology tarikatı
FİLM & DİZİ Haberi
Tom Cruise Scientology Tarikatının Yeni Lideri mi Olacak?

Tom Cruise Scientology Tarikatının Yeni Lideri mi Olacak?

 

Gündemin nabzıTom Cruise ve Scientology Tarikatı. 2021 yılında uzaya gitmek için hazırlıklarını sürdüren Tom Cruise hakkında Scientology tarikatının lideri olmak üzere yetiştirildiğine dair bilgiler ortaya çıktı.


Hollywood'un ünlü yıldızlarından Scientology tarikatının lideri David Miscavige 'e bir şey olması halinde Tom Cruise'un onun yerine geçeceği iddia edilmekte.


Bundan tam olarak 30 yıl kadar önce Scientology tarikatından ayrılan Remini ünlü tarikat üyelerine dair yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerinde toplanmıştı. Leah Remini, Tom Cruise için de, "Bu adam, kendi kızını bile yıllarca görmemiş biri. İnsanların onu 'iyi biri' gibi görmesini sağlıyor olabilir ama buna inanmıyorum" demisti.
 
 

"TARİKAT LİDERİ OLACAK"


Micky.com'un yaptığı habere göre Tom Cruise 'un Scientology tarikatının liderliğini yapmak üzere yetiştirildiğini iddia etti.


Cruise'un tarikata karşı bağına dair tarikattan kaçamayacağını söyleyen eski üst düzey üyelerinden Joey Chait, Tom Cruise'un tarikat liderine bir şey olması halinde yerine geçeceğini iddia etti.


Chait şunları söyledi: "Miscavige, Tom’u yetiştiriyordu ve kamuoyuna Tom’un tanıdığı en sadık Scientology müridi olduğunu söylüyordu."


Diğer taraftan "Going Clear: Scientology, Hollywood and the Prison of Belief" Lawrence Wright yazdığı kitabında, Tom Cruise’un tarikatla imzaladığı bir milyar yıllık hizmet sözleşmesinden bahsetti. Yani tarikata göre Tom C. Ölümünde bile tarikattan kurtulamayacak.

Aynı zamanda Leah Remini önceden vermiş olduğu bir röportajında, Tom Cruise’un eski eşi olan Katie Holmes hakkında da açıklamalarda bulunmuştu. Remini, "Katie’yi (Scientology) döneminden tanıyorum ve zihni Tom’un dünyasından çok fazla etkilenmiş görünüyordu ancak zaman geçtikçe neden öyle olduğunu anladım, kızını koruyordu. Kızını korumak için ortada bir tür anlaşma olduğunu varsayıyorum" diye bahsetmisti.
 
 
 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı