Haber Detayı
05 Şubat 2020 - Çarşamba 09:27 Bu haber 527 kez okundu
 
TOPLU TAŞIMADA 60-65 YAŞA MESAİ SAATLERİNDE TAM BİLET PARASI
60-65 yaş üstü yolcular yoğun mesai saatlerinde toplu taşıma araçlarında ücret ödeyecekler.
GÜNDEM Haberi
TOPLU TAŞIMADA 60-65 YAŞA MESAİ SAATLERİNDE TAM BİLET PARASI

MESAİ SAATLERİNDE TAM BİLET PARASI

Son dakika, haberler, gündemin nabzı. 60-65 yaş üstü yolcular yoğun mesai saatlerinde toplu taşıma araçlarında ücret ödeyecekler. Hükümet özellikle büyükşehirlerde işe gidiş ve geliş saatlerinde toplu taşıma araçlarında yaşanan yoğunluğu engellemek için harekete geçti ve buna göre 60 ve 65 yaş üstü vatandaşlar, işe geliş gidiş saatlerinin yoğun olarak yaşandığı sabah ve akşam saatlerinde toplu taşıma araçlarını kullanırlarsa tam bilet parası ödeyecek. Ülkemizdeki 60-65 yaş vatandaşlarımızı üzecek fakat çalışanları bir nebze sevindirecek bir çalışma yapıldığı ortaya çıktı.

 

Şehir içi toplu taşıma araçlarında geçerli olacak. 

 

Şehir içi toplu taşıma araçlarından 60 ve 65 yaş üstü vatandaşlar indirimli ya da ücretsiz olarak yararlanıyordu fakat artık mesai yoğunluğunda sabah ve akşam saatlerinde bilet parası ödemelerini zorunlu hale getirecek yeni bir yasa yolda. AK Parti tarafından hazırlanan; emlak vergisine, suya, çevre temizlik vergisine, konut sigortasına ve Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne çeşitli oranlarda zam yapılmasını içeren taslak düzenlemeden 60 yaş üstü vatandaşların şehir içi seyahatlerine yönelikte yeni düzenlemeler yolda.

 

Taslak düzenlemenin yakında Meclis'e sunulması bekleniyor. 

 

Yasalaşması halinde mesai başlangıç ve bitiş saatlerine yakın saatlerde 60 ve 65 yaş üstü vatandaşlar bu araçlara indirimli ya da ücretsiz kullanamayacak. Bu araçları zorunlu olarak kullanmaları gerektiğinde ise 'tam bilet' parası ödeyecekler. Düzenlemenin önümüzdeki günlerde Meclis'e sunulması bekleniyor. 

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Toplu taşıma, 60-65 yaş arası toplu taşımada ücretli olacak. Ak parti, 60
Yorumlar
Haber Yazılımı