Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 12:11 Bu haber 338 kez okundu
 
Trans M.P. davasında toplam 32 yıl hapis
Trans M.P. olayında hakim tarafların ikisinede ceza verdi fakat.
GÜNDEM Haberi
Trans M.P. davasında toplam 32 yıl hapis

Gündemin nabzı son dakika, Olay 2016 yılında İstanbul Avcılar'da yaşanmıştı. Trans M.P. ikamet ettiği apartmanına gittiğinde aralarında binada yaşayanların da bulunduğu elleri sopalı 15 kişilik bir grupla karşılaştı. Apartman ve Mahalle sakinleri 'Sizi burada istemiyoruz.' Şeklinde ifadelerle trans bireyi evinden çıkarmaya çalıştı. Trans M.P. telefonla dört arkadaşını aradı ve olay yerine çağırdı. Olayın gerçeklestiği yere gelen diğer trans arkadaşları ile mahalle sakinleri arasında kargaşa ve kavga çıktı. Şikâyette trans M.P ve diğer trans arkadaşlarına saldırdığı iddia edilen bina sakinleri 51 yaşındaki Mehmet Çetin Durmaz ve 23 yaşındaki yeğeni Muhsin Durmaz ile 38 yaşındaki yakını Muhsin Durmaz hakkında soruşturma başlatıldı. Olayla ilgili şüpheliler hakkında 'yaralama, konut dokunulmazlığını ihlal, hakaret ve tehdit' iddianame düzenlenmesine karar verildi.

TOPLAM CEZA 32 SENE

Küçükçekmece 13. Asliye Ceza Mahkemesi, olayla ilgili sanıklara 'gece konut dokunulmazlığı' ve 'tehdit' suçlarından toplamda 10'ar yıl 8'er ay hapis verdi. Ayrı olarak hakaret suçundan 40 bin lira nakit para cezası da verildi.

M.P'YE 10 AYLIK HAPİS CEZASI

Mahkeme trans olan M.P. hakkında ise sanık olan Durmaz'ı tehdit suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırdi. Mahkemenin konu hakkında ki gerekçeli kararı açıklanmasının ardından trans olan M.P.'nin avukatı ise 10 aylık hapis cezasına itiraz ettikten sonra dosyayı istinaf mahkemesine taşıdı, son dakika.

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Transların kavgası, trans davasında toplam 32 yıl, son dakika, trans, dönme, travesti, gündemin nabzı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı