Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Haber Detayı
08 Ocak 2021 - Cuma 11:06
 
Trump'ın Sosyal Medya Hesaplarının Dondurulmasını Kim İstedi?
Trump'ın Sosyal Medya Hesapları Ne Zaman Açılacak?
DÜNYA Haberi
Trump'ın Sosyal Medya Hesaplarının Dondurulmasını Kim İstedi?

Trump'ın Sosyal Medya Hesaplarının Dondurulmasını Kim İstedi?

Trump'ın sosyal medya hesapları donduruldu. ABD'de yaşanan kongre baskını sonrasında Facebook ve Instagram, ABD Başkanı Donald Trump'ın sosyal medya hesaplarını dondurdu. Trump'ın sosyal medya hesapları başkanlığı Joe Biden'a devredeceği 20 Ocak'a kadar donduruldu.

ABD Başkanı Donald Trump’ın miting çağrısı için toplanan Trump yanlıları, ABD Kongresi’ni basmış ve yaşanan olaylarda 4 kişi yaşamını yitirmiş, onlarca yaralanan olmuştu.
 

Halktan Tepki Gelince Hesaplar Donduruldu

 

Trump’ın olaylardan sonra sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmasına ABD halkından tepki geldi ve sosyal medya platformlarında Trump’ın hesaplarının kapatılması yönünde çağrılar yapıldı.


Twitter'dan 12 Saatlik Kilit

 
Twitter ise ABD Başkanı Trump’ın seçimlerin hileli olduğunu ileri süren video paylaşımından sonra topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle mesajlarının kaldırılmasını istedi ve 12 saat Trump’ın hesabını kilitledi. Silinmesi istenen mesajların silinmemesi halinde Trump'ın hesabı kilitli kalmaya devam edecek.

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg ise yaptığı açıklamada, Trump'ın Facebook ve Instagram hesaplarının seçilmiş Başkan Joe Biden'ın yeminine kadar 2 hafta süreyle dondurulduğunu açıkladı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı