Haber Detayı
22 Ocak 2020 - Çarşamba 09:53 Bu haber 326 kez okundu
 
Trump'ın zor günü. Dünyanın gözü bugün Trump'ta
ABD lideri Donald Trump'ın kader günü. Trump'ın görevden azli istenerek Senato'da başlayan dava süreci bugün Türkiye Saati ile 21.00'da başlayacak.
DÜNYA Haberi
Trump'ın zor günü. Dünyanın gözü bugün Trump'ta

DAVA TÜRKİYE SAATİ İLE 21:00 DE.

Son dakika, haberler, gündemin nabzı. ABD lideri Donald Trump'ın kader günü. Trump'ın görevden azli istenerek Senato'da başlayan dava süreci bugün Türkiye Saati ile 21.00'da başlayacak. Trump'ın görevini kişisel çıkarları için kötüye kullandığı iddia ediliyor. Dünyanın merakla takibinde olan davada bundan sonra neler olacak?   Senato'da çoğunluk Cumhuriyetçilerin elinde olduğu için Trump'ın aklanacağı düşünülüyor. Sruşturmayı idare eden İstihbarat Komisyonu Başkan Adam Schiff'de açıklamasında "Süreç adil değil. Kanıtların üstü örtülecek." dedi

 

AVUKATLARI İDDİALARI REDDETMİŞTİ

 

ABD Başkanı Trump'ı savunacak olan avukatları, Trump'ın, azlini gerektirecek bir suç işlemediğini ve Temsilciler Meclisinde kabul edilen azil maddelerinin "Anayasayı tahkir" olduğunu ileri sürdü.

 

 

TANIK İFADELERİ DİNLENECEK Mİ?

 

İlk oturumda, yargılama sürecinin usulleri belirlenecek ve yargılama sürecinin en önemli unsuru olan tanıkların dinlenip dinlenmeyeceği karara bağlanacak. 

 

 

DEMOKRATLAR TANIKLARIN DİNLENMESİNİ İSTİYOR.

 

 

ABD Senatosu'ndaki Demokratlar, eskiden Trump'ın ekibinde yer alan isimlerin duruşmalarda tanıklık yapmasını istiyor. Tanıkların dinleneceği yönünde bir maddenin yargılama kurallarına girmesi için oylamada kabul edilmesi gerekiyor.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Trump'ın, zor, günü., Dünyanın, gözü, bugün, Trump'ta,
Yorumlar
Haber Yazılımı