Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 19:26
 
Tüm Türkiyenin konuştuğu Küçük simitçı Mehdi
Kaymakam Kaya Türkiye'nin küçük simitcisinin durumundan çok etkilendiğini söyledi.
- Haberi
Tüm Türkiyenin konuştuğu Küçük simitçı Mehdi

Son dakika haberler, kırklareli'ne bağlı Lüleburgaz ilçesinde dün akşam saatlerine doğru cep telefonlarına baktığı görüntüleri ortaya çıkan ve milyonları duygulandıran küçük simitçi Mehdi Sarı için Lüleburgaz Kaymakamlığı harekete geçti. Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya ve küçük simitçi Mehdi Sarı Kaymakamlıkta bir araya geldi.

 

  • KAYMAKAM CEP TELEFONU HEDİYE ETTİ

 

Türkiye'nin küçük simitcisinin durumundan çok etkilendiğini söyleyen Kaymakam Kaya, küçük Mehdiye hayalini kurduğu o cep telefonunu hediye etti. İHA muhabirine konuşan küçük simitci Mehdi, "Okuldan sonra simit satıyorum. Cep telefonuyla oyun oynuyordum. Bana telefon alanlara teşekkür ederim" diyerek ne kadar sevindiğini gösterdi.

 

 

  • CEPTELEFONU HEDİYESİ VERELİM DIYE DÜŞÜNDÜK

 

 

Lüleburgaz Kaymakamı Kaya, "Şunu öncelikle söyleyeyim, dün ben Mehdi'nin haberini gördüğümde önce Kırklareli olarak anladım. Lüleburgaz'da olduğunu öğrenince Mehdi'yi bulduk. Şunu öncelikle sordum. Devamsızlığı var mı, okula gidiyor mu diye sordum. Okula sürekli gittiği, disiplinli ve saygılı öğrenci olduğunu öğrendim. Okul çıkışlarında boş zamanlarda simit sattıklarını söylediler. Mehdi karnesiyle birlikte bugün bana ziyarete geldi. Karnesindeki notları da çok kötü değil. Daha iyi yapacağına söz verdi. İnşallah bundan sonraki dönemde derslerini daha da iyileştirecek. Cep telefonuna ilgisini görünce ona biz karne hediyesi verelim dedik" diye ifade etti.

 

Sokaklarda yatan Ankaralı artık koruma altında. TIKLAYIN

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı