Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 19:52 Bu haber 430 kez okundu
 
Türk Telekom'a siber saldırı bertaraf edildi.
Türk Telekom açıklamasında: “20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama gereği doğdu.
- Haberi
Türk Telekom'a siber saldırı bertaraf edildi.

Son dakika gündemin nabzı haberler, Türk Telekom, internete erişim sorununun siber saldırıdan dolayı olduğunu söyledi. Erişim probleminin ise saat 18:45’te tamamen sona erdiğini belirtti.

 

 

Türk Telekom açıklamasında

 

 

“20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama gereği doğdu. Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kaldığı‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapıldı. Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içindeler.

 

Saldırı tamamen sona erdi.

 

20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemler saat 18:45’te tamamen sona ermiştir. Yurtdışı operatör kaynaklı olan sorun çözülmüş olup, yurt içi ve yurt dışı internet trafiği normal seyrine dönmüştür. Alanında yetkin ekiplerimizin, kullanıcıların bu aksaklıktan en az seviyede etkilenmesi adına yoğun bir çalışma gösterdiğini kamuoyunun bilgisine arz ederiz. "

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Türk, Telekom'a, siber, saldırı, bertaraf, edildi., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı