Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
02 Mart 2020 - Pazartesi 09:44 Bu haber 352 kez okundu
 
TÜRKİYE'NİN HAVA UÇUŞLARINA DAİR GÜVENLİĞİNiN GARANTİSİNİ VEREMEYİZ
PESKOV SKANDAL BİR AÇIKLAMA YAPTI
DÜNYA Haberi
TÜRKİYE'NİN HAVA UÇUŞLARINA DAİR GÜVENLİĞİNiN GARANTİSİNİ VEREMEYİZ

Son dakika haberler, Rusya destekli Esed rejiminin hava ve kara saldırıları sonucunda İdlib’de 34 askerimiz şehit olmuştu, ardından Bahar Kalkanı Harekatı başlatılıp, harekat kapsamında çok sayıda hedef imha edildi. Yüzlerce rejim askeri etkisiz hale getirildi. Harekatta, rejim güçlerine ait uçaklar hedef alınıp, gün içinde rejime ait SU-24 tipi iki uçak düşürüldü. Bu durumla ilgili Rusya yeni bir açıklama yaptı.

 

TÜRKİYE'NİN HAVA UÇUŞLARINA DAİR GÜVENLİĞİNiN GARANTİSİNİ VEREMEYİZ

Gündemin nabzı, Esad rejiminin Türk askerine yaptığı saldırının sonrasında Türkiye'nin başlattığı Bahar Kalkanı Harekatı rejim güçlerine büyük zararlar verdi. Bugün rejime ait uçakların düşürülünce, Rusya Savunma Bakanlığı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Suriye'deki Rus kuvvetlerinin komutanlarından General Oleg Zhuravlev: "Suriye, İdlib hava sahasını Türkiye'ye kapatmıştır. Bu şartlar altında bölgede görevli bulunan Rusya Kuvvetler Grubu, Suriye havasahasında Türkiye'nin hava uçuşlarına dair güvenliğini garanti edemez." diye konuştu.

 

PESKOV SKANDAL BİR AÇIKLAMA YAPTI

Rusya Devlet Başkanlığı Sarayı Kremlin'in Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya dışındaki tüm ülke askerlerinin Suriye'de uluslararası hukuka aykırı olarak bulunduğunu belirtip, Erdoğan-Putin arasında yapılacak olan görüşmenin zor bir görüşme olacağını, fakat ikilinin İdlib'deki durumun istikrara kavuşturulmasını temenni ettiklerini ifade etti.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: TÜRKİYE'NİN, HAVA, UÇUŞLARINA, DAİR, GÜVENLİĞİNiN, GARANTİSİNİ, VEREMEYİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı