Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 10:45 Bu haber 668 kez okundu
 
Ukrayna havayollarının uçağı düştü mü, düşürüldü mü?
BAKIN LİDERLER UÇAĞIN DÜŞMESİYLE İLGİLİ NELER SÖYLEDİ.
DÜNYA Haberi
Ukrayna havayollarının uçağı düştü mü, düşürüldü mü?

  • Son dakia gündemin nabzı haberler

 

Ukrayna Havayolları'nın Tahran-Kiev seferini yapan uçağı İran'da düştükten sonra yetkililerden art arda açıklamalar yapıldı. Liderler, uçağın İran füzesiyle düşürüldüğü yönünde ellerinde deliller bulunduğunu bildirdiler.

 

  • BAKIN LİDERLER UÇAĞIN DÜŞMESİYLE İLGİLİ NELER SÖYLEDİ.

 

ABD Başkanı Trump, uçağın teknik nedenlerle düşmüş olmasına pek ihtimal vermediğini belirtti. Trump, "Şüphelerim var. Başkalarının da şüpheleri var. Trajik bir olay. Diğer tarafta birileri bir hata yapmış olabilir. Çok zor bir bölgede uçuyordu. Orada birileri bir hata yapmış olabilir. Bazı kişiler uçağın mekanik nedenle düştüğünü söylüyor; bence bu bir soru işareti. Gerçekten tam olarak bilmiyorum. Bu konuda kötü bir hissiyatım var, sanırım orada çok kötü bir şey oldu." diye konuştu.

 

  • Kanada Başbakanı Justin Trudeau

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, "Elimizdeki istihbarata göre Ukrayna uçağı karadan havaya bir İran füzesi tarafından düşürüldü ancak bu kasıtsız olabilir." ifadesini kullandı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, "Bu kasıtlı olmayabilir. Kanada ve uluslararası ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışıyoruz. Şimdi tam ve şeffaf bir soruşturmaya ihtiyaç var." Şeklinde konuştu. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, "Bu kasıtlı olmayabilir. Kanada ve uluslararası ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışıyoruz. Şimdi tam ve şeffaf bir soruşturmaya ihtiyaç var." diye konuştu.

 

Bundan sonrasını ABD belirleyecek dedi ama. TIKLAYIN

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: İran, abd, ukrayna, düşen uçak haberleri, haberler, gündem haber, gündemin
Yorumlar
Haber Yazılımı