Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 13:05
 
Ünal Çeviköz'ün Azerbaycanla İlgili; Sözlerim Çarpıtılıyor!
Ermenistanın provakatif eylemleri sürerken CHP Dış ilişkiler Baş Danışmanından Açıklama...
SİYASET Haberi
Ünal Çeviköz'ün Azerbaycanla İlgili; Sözlerim Çarpıtılıyor!

Ünal Çeviköz'ün Azerbaycanla İlgili; Sözlerim Çarpıtılıyor!

 
 
gündemin nabzı, 28 yılı aşkın süredir işgal altında tuttuğu Azerbaycan toprağı olan Karabağ'a tam olarak yerleşebilmek için provokatif eylemlerde bulunan Ermenistan, yaklaşık üç gündür askeri mevziler ile sivillerin yaşam alanları olan köyleri bombardıman altına aldı.
 
Yapılan bu aşalık saldırıların hemen arkasından Türkiye hükümet kanadından tam destek ve dayanışma açıklamaları geliyorken, CHP Dış ilişkiler sorumlusu Ünal Çeviközden birtakım iddialarda bulunuldu. Geçtiğimiz gün bir televizyon programına katılan Ünal Çeviköz, "Maalesef gelen haberlerde, Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor." ifadelerine yer verdi. 
 

Çeviköz'ün açıklamalarına tepkiler çığ gibi büyüdü

 
CHP D. İ. S. Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz Habertürkte katıldığı bir programda “Türkiye Suriye'den cihatçıları Azerbeycan'a taşıyor' iddiasında bulundu. Söz konusu bu iddia aynı zamanda Ermenistan tarafından uluslararası alanda kamuoyuna servis edilmiş diğer yalanlar arasında bulunuyor.
 

Algı Yapılıyor

 
Sosyal medyada eleştirilerin hedefi haline gelen Çeviköz, bugün konuyla ilgili Twitter'dan yazılı bir açıklama yayınladı, "Dün bir televizyon kanalında naklettiğim bazı iddia ve haberler çarpıtılarak hakkımda iktidar partisi tarafından bir karalama kampanyasına dönüştürülmüş bulunmaktadır. Asıl üzücü olan, bu kampanya ile benim ve partimin Azerbaycan’ın yanında olmadığımız şeklinde yaratılan algıdır. Elbette can Azerbaycan ile dayanışmamızı destekliyorum, destekliyoruz. Aksini hayal ve iddia etmek, sözlerimi çarpıtmak, yalnızca iddia sahiplerinin gaflet ve cehaletini ortaya koymaktadır" diye ifade etti. 
 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 
 
 
Kaynak: Editör: Serkan Ç
Etiketler: Ünal çeviköz, ermenistan, azerbaycan, karabağ, gündemin nabzı,
Yorumlar
Haber Yazılımı