google-site-verifica
Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 18:13 Bu haber 235489 kez okundu
 
UZAKTAN EĞİTİM İÇİN 3GB İNTERNET NASIL ALINIR?
Bakanlığın dağıttığı uzaktan eğitim için verilen 3GB interneti nasıl alabilirsiniz?
EĞİTİM Haberi
UZAKTAN EĞİTİM İÇİN 3GB İNTERNET NASIL ALINIR?

UZAKTAN EĞİTİM İÇİN 3GB İNTERNET NASIL ALINIR?

 

Son dakika haberler. Bakanlığın dağıttığı uzaktan eğitim için verilen 3GB interneti nasıl alabilirsiniz?

 

Ülkemizdeki Coronavirüs açıklamasından sonra eğitime liselerde 1, üniversitelerde ise 3 hafta ara verilmesinin ardından bu aranın yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Eğitim Bilişim Ağı kullanımında bütün operatörlerden ücretsiz 3 GB internet erişimi sağlanacaktır." açıklamasında bulundu.

 

www.gundeminnabzi.com Gündemin nabzı. 2019'un sonlarında Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkıp sonra da ülkemizde tespit edilen Coronavirüs sonrasında eğitime bir süre ara verildi. Ara verilen eğitim için uzaktan eğitim verileceği açıklandı. Uzaktan eğitim için ise bakanlık öğrencilere 3 GB internet dağıtılacağını açıkladı.

 

Pekiyi, 3 GB interneti nasıl alacaksınız?

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Eğitim bilişim ağında ücretsiz 3 GB internet paketi hizmeti sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin teknik imkan ve tercih konusunda seçeceği ortak ve TRT'den farklı kanallardan kendi derslerini alabilme imkanları olacaktır. Velilerimiz ve öğrencilerimiz iletişim portalından tüm bilgileri alabileceklerdir." şeklinde açıklama yaptı.

 

VODAFON

 

Vodafone aboneleri 3 GB EBA içeriklerine olan erişimi Vodafone tarafından otomatik olarak yapıldığı için Vodafone'lılar herhangi bir ek başvuruya gerek kalmadan kullanabilecek.

 

TÜRK TELEKOM 

 

Türk Telekom kullanıcıları ise EBA yazıp 5555'e kısa mesaj SMS göndererek başvuru sürecini başlatabilecek.

 

TURKCELL

 

Turkcel aboneleri de TİP uygulamasındaki "Keşfet" menüsünden EBA kanalını takip ederek, mesaj gönder bölümünden "Hemen Kazan" seçeneği üzerinden başvuru yapabilecekler.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: UZAKTAN, EĞİTİM, İÇİN, 3GB, İNTERNET, NASIL, ALINIR?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı