Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 22:32
 
Uzaylılar aramızda mı?
İngilizlerin ilk Uzaya giden astronotun'dan ilginç açıklama: Uzaylılar belki de aramızdalar,
- Haberi
Uzaylılar aramızda mı?

İngilizleri  ilk Uzaya giden ilk astronotun'dan ilginç açıklama: Uzaylılar belki de aramızdalar,

Dr. Helen Sharman, 1991 deki düşüncesi ile, uzaylıların kesinlikle var olduklarını ancak insanlar gibi karbon ve nitrojenden yaratılmadıkları için onları göremiyor olabileceklerini ifade etti. Sharman,"Milyarlarca yıldız arasında her türlü yaşam formu olmalı" diyede sözlerine ekledi.


Uzaya giden ilk İngiliz astronot olan Dr. Helen Sharman 1991 yılında kozmonotlar Anatoly Artsebarsky ve Sergei Krikalev'le birlikte , uzaylıların kesinlikle var olduklarına inandıklarını ancak insanlar gibi (karbon ve nitrojen) yaratılmadıkları için onları göremiyor olabileceklerini ifade etti.

Gazeteye demeç verdi


İngiliz Observer gazetesine anlatan Sharman, şu ifadeleri kullandı "Uzaylılar var. Bunun başka yolu yok. Milyarlarca yıldız arasında her türlü yaşam formu olmalı".

Londra'daki Imperial College'ta Kimya Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışan Sharman, "Belki de şu anda buradalar ve biz onları göremiyoruz" diye ifade etti.

Ayrıca 56 yaşındaki Sharman, Mayıs 1991'de başka iki Rus kozmonotla birlikte Sovyet Mir Uzay araştırma İstasyonu'na gitmişti.

Dr. Sharman, 2018'de Kraliçe 2'nci Elizabeth tarafından Britanya İmparatorluk Nişanı'yla ödüllendirilmişti.

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı