Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 07:56
 
Üzerimde Bomba Var Dedi Özel Harekat Ekipleri Sev kedildi!
Dehşete kapıldığını belirten H.A. komşulardan yardım istediğini belirtip, apartman sakinlerinin H.A'nın çığlıkları üzerine polise ihbarda bulunduklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Üzerimde Bomba Var Dedi Özel Harekat Ekipleri Sev kedildi!

Üzerimde Bomba Var Dedi

 

Elimize ulaşan bilgiye göre, Sanayi Mahallesi'ndeki oturan, 3 çocuk babası olan ve madde bağımlısı olduğu söylenen TC vatandaşı olmayan M.A, nedeni henüz belirlenemeyen sebepten ötürü eşi H.A. ile tartıştı. Gündemin nabzı. Çıkan tartışmanın şidetti arttınca M.A kablolar ve bant ile oluşturduğu değişik bir düzeneği beline bağlayarak "üzerimde bomba var" diye bağırıp eşi H.A'yı tehdit etti idda edildi.

Dehşete kapıldığını belirten H.A. komşulardan yardım istediğini belirtip, apartman sakinlerinin H.A'nın çığlıkları ve yardım istemesi üzerine polise ihbarda bulunduklarını söyledi. Aldıkları İhbar üzerine olay mahalline intikal eden polis ekiplerinin bölgeye geldiğini fark eden M.A, belindeki düzenekle bulunduğu evin arka taraftaki balkonundan kaçtı. Olay yerine içlerinde ÖHP'nin de yer aldığı çok sayıda ekip gönderildi.

Bu işler için özel eğitilmiş bomba arama ve narkotik köpeğiyle olay mahalinde arama yapan ekipler, el yapımı ses bombası olabileceği düşünülen bir eşya ve kullanılmamış halde polis ve asker üniformaları ile üniforma yapımında kullanılmak üzere kumaşler ele geçirildi. Yanı sırada polis ekipler, olay mahalinde gezinen ve ardından kaçan, yabancı uyruklu M.A. ile bağlantı halinde olabileceğini düşündüğü bir şüpheliyi de gözaltına aldı.
 

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı