Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Haber Detayı
04 Kasım 2020 - Çarşamba 21:17
 
Vali Yerlikaya'dan Mesai saatleri açıklaması
Esnek çalışma sistemi
GÜNDEM Haberi
Vali Yerlikaya'dan Mesai saatleri açıklaması

İstanbul’da mesai saatleri ile ilgili Vali'den açıklama!


Gündem, İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Ali Yerlikaya başkanlığında bugün video konferans yöntemi ile toplandıktan sonra Vali Yerlikaya açıklama yaptı. Karara göre, Sanayi kesiminde çalışanlar sabah saat 07.00'de işbaşı yapacak. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 60 yaş üstü çalışanlar, hamileler, kronik rahatsızlığı olanlar, 10 yaş ve altı çocuğu bulunan kadınlar ise evden çalışabilecek.

 

Esnek Çalışma 


Gündemin nabzı, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da salgına karşı mesai düzenlemesi yapıldığını buna göre, 60 yaş ve üstü çalışanlar (idareci pozisyonda olanlar hariç), hamileler, kronik rahatsızlığı bulunanlar, 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın personelin idari izinli sayılarak evden, bunların dışındaki diğer personelin ise, haftalık olarak dönüşümlü çalışabileceğini açıkladı.
 

Yeni Koronavirüs Tedbirleri.
 

Koronavirüs salgınına karşı İstanbul'da büyük bir mücadele verdiklerini kaydeden Yerlikaya, Sağlık Bakanlığının öncülüğünde, Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ile yeni tedbirler aldıklarını ve almaya devam ettiklerini dile getirdi.
 
 
 
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı