Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 11:20
 
Vali Yerlikaya duyurdu! İstanbul'da pazarlarda yeni dönem
Semt Pazarlarındaki yeni dönem Uygulamalar...
EKONOMİ Haberi
Vali Yerlikaya duyurdu! İstanbul'da pazarlarda yeni dönem

Vali Yerlikaya duyurdu! İstanbul'da pazarlarda yeni dönem

 

Semt Pazarlarında Hes Kodu Zorunluluğuİstanbul il Valisi Yerlikaya şehrin semt pazarları için "sabahtan öğlene kadar indirim" ve HES kodu uygulamasını başladığını belirtti.

Ayrıca Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da Yerlikaya, "İstanbul’da semt pazarlarında esnafımız için HES kodu uygulaması ve 'sabahtan öğlene kadar indirim' başladı. İlk uygulayan ilçelerimizden Esenler'de, Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve Pazarcılar Odası Başkan Vekili M. Emin Tanış ile Adem Baştürk Kapalı Pazaryeri'ni ziyaret ettik." ifadelerini kullandı.
Semt pazarı hes uygulaması

Vali Yerlikaya, video görüntüsünün çekildiği esnada yaptığı açıklamasında, "Koronavirüs önlemleriyle ilgili pazarcı kardeşlerimiz ve buraya gelen hemşehrilerimizin davranışlarını, kendi önlemleriyle ilgili bu hassasiyete riayetlerini gözlemlemeye geldik. Biliyorsunuz İstanbul'da 462 semt pazarımız var ve bunların şehrimize hizmetinin önemi çok büyük. Geçen hafta sonu İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz Bey, Pazarcılar Odası Başkanımız Mesut Şengün Bey ile beraber oturduk, istişare ettik. Bu 50 bin arkadaşımız, İstanbul gibi dünyanın 14. büyük metropolünde 16 buçuk milyon hemşehrimizle devamlı karşı karşıya ve onlara hizmet veriyor. Artık onlar da HES kodunu uygulasın." dedi.

İstanbul Valisi Yerlikaya Pazarda hasta kodu yeni bir uygulama olduğu için bu uygulamaya katılan pazar esnafına teşekkür etti. Ayrıca sözlerine şunları ekledi: "Bugün gezmiş olduğumuz pazardaki arkadaşlarımızın her biri, odamızla, belediyemiz ve kaymakamlığımız, valiliğimizin koordinasyonunda el birliğiyle artık HES koduyla çalışan ve bunu da müşteri ve hemşehrilerine deklare eden bir pazarda gezdik. Bu yeni bir uygulama. Bu uygulamaya destek olduklarından, katkı verdiklerinden dolayı pazarcı kardeşlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, varolsunlar. Bu ikincisi belki daha da cezbedici. O da şu, bütün semt pazarlarımızda akşama doğru 16.00 ile 19.00 kapanma saatleri arasında bir yoğunluk oluyor. Bunu önleyebilmek için yine odalarımızda şunu paylaştık, 'Sabah saat 07.00 ile öğlen saat 13.00'e kadar bir indirim yapalım, buna var mısınız?' dedik oda başkanlarımıza. Onlar da sağolsunlar, 'Hiç merak etmeyin Sayın Valim, biz odamıza kayıtlı olan 20 bin pazarcı kardeşimizle hasbihal edeceğiz, var olduğumuzu İstanbulumuza, aziz şehrimize göstereceğiz.' dediler."

Pilot bölge belediye başkanı olan Tevfik Göksu da yaptığı, "Sayın Valimizin İstanbul ile ilgili ortaya koymuş olduğu vizyon çerçevesince ilk uygulamaya başlayan belediye ve kaymakamlıktan bir tanesi olduk. Bundan sonra Esenler'deki bütün pazarlarda, pazarcılarımızdan HES kodu arıyoruz ve HES kodu olmayanlara da pazar kurdurmuyoruz. Pandemi süreci, toplumsal olarak hep birlikte mücadele etmemiz gereken bir konudur. Bu konuda İstanbul Valiliğimizin öncülüğünde ortaya konulan bütün vizyonları en hızlı şekilde harekete geçirmeye hazırız." diye izah etti.

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

 
Emekliye zam, ikramiye ve promosyon
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı