Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 11:34
 
Vergilere bir yenisi daha eklendi
gundeminnabzi.com Kasım ayında yasalaşan yeni vergi paketi ile maddi durumu iyi olan vatandaşları daha çok ilgilendiren yeni bir vergi kalemi girdi hayatımıza.
EKONOMİ Haberi
Vergilere bir yenisi daha eklendi

 

2019 Kasım ayında yasalaştı

gundeminnabzi.com Kasım ayında yasalaşan yeni vergi paketi ile maddi durumu iyi olan vatandaşları daha çok ilgilendiren yeni bir vergi kalemi girdi hayatımıza. Mülkün değeri 5 milyon Lira'nın üzerinde olan evlere, Değerli Konut Vergisi gelmiş oldu. Lüks konut sahiplerine tebligatlar gönderilmeye başlandı bile. Konut sahiplerinin ise, çıkan bu lüks konut kararına 15 gün içinde itiraz etme hakkı var. Özellikle İstanbul'da 600'e yakın yalı olduğu düşünülürse, karar çok sayıda kişiyi yakından ilgilendiriyor.

HANGİ LÜKS KONUT İÇİN NE KADAR ÖDENECEK İŞTE HABERİMİZDE

Eğer lüks bir konutun değeri 5 milyon lira ile 7 milyon beş yüz bin Lira arasında ise konut sahibi mülkün bedelinin binde üçünü ödüyecek, eğer 7 milyon beş yüz bin Lira ile 10 milyon lira arasında ise bu kere binde altısını, değer 10 milyon Lira'yı aşıyorsa binde onunu ödemek zorunda kalacak. Örnek vermek gerekirse, konut değeri 6 milyon lira olarak belirlenen bir yapını 18 bin lira vergisi olacak.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı