Haber Detayı
01 Nisan 2022 - Cuma 10:57
 
Vladimir Putin Hayatı
Putin Ailesi
KÜLTÜR Haberi
Vladimir Putin Hayatı

Vladimir Putin Hayatı

Gündem son dakika internet haberleri Vladimir Putin hayatı. Vladimir Putin hakkında bilinmeyenler. Vladimir Putin boyu. Vladimir Putin evli mi? Putin'in kaç çocuğu var?

Putin, Rusya başkanı, politikacı ve eski istihbarat görevlisidir. Putin, 1999-2000 yılları arasında başbakanlık, 2000-2008 yıllarında Başkanlık, 2008-2012 yıllarında tekrar başbakanlık görevinde bulunmuştur.

Putin Ailesi

 

 

Vladimir Putin Evli Mi?

 


7 Ekim 1952 yılında doğmuştur. Ludmiła Putina ile evliliğinden iki çocuk sahibidir. Leningrad Devlet Üniversitesi Uluslararası Hukuk Bölümü mezunudur.

Birleşik Rusya partisi lideri olarakta 2000 yılında yapılan seçimlerde 52,9'luk oy oranıyla devlet başkanlığına gelmiştir.

Vladimir Putin, 7 Ekim 1952 tarihinde SSCB döneminde adı Leningrad olan Sankt-Peterburg'ta dünyaya gelmiştir. Ebeveynleri Vladimir Spiridonoviç Putin ve Maria Ivanovna Shelomova'dır. Leningrad Devlet Üniversitesi Hukuk Bölümü'nden 1975'te mezun olduktan sonra yüksek lisansını ekonomi alanında yaptı. Mezuniyetten sonra 1975'ten itibaren KGB'de görev yapan Putin, bir süre Almanya'da bulundu. Leningrad'a döndükten sonra üniversite yönetiminde görev aldı.

Vladimir Putin, 1996 yılına kadar St. Petersburg yönetiminde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 1996'da Kremlin Sarayı Mülkiyet İdaresi Başkan Yardımcılığı'na atandı ve görevini 1997 yılına kadar devam ettirdi.

Putin, 4 Mart 2012'de 3. kez 63.6 oyla Rusya devlet başkanı seçildi.

Putin'in Kaç Çocuğu Var?

 
Putin 28 Temmuz 1983'te Ludmiła Shkrebneva ile evlendi ve Mariya Putina ve Yekaterina Putina adında iki kızları oldu. Putin, kızlarından birinin biyoloji diğerinin Japon dili ve tarihi üzerine okuduğunu açıkladı. Putin'in 2012 ve 2017 doğumlu iki torunu oldu.

Nisan 2008'de Moskovsky Korrespondent'i Putin'in Shkrebneva'dan boşandığını ve ritmik jimnastikçi Alina Kabaeva ile nişanlandığını açıklasada haber reddedildi ve kısa bir süre sonra gazete kapatıldı. Daha sonraki senelerde Putin ve Kabaeva'nın birden fazla çocuğu olduğuna dair sık sık haberler yapıldı ama bu haberler yine reddedildi. Putin ile eşi Lüdmila ise 6 Haziran 2013 tarihinde karşılıkla olarak boşanma kararı alarak boşandılar.

Köpeklere olan sevgisi ile tanınan Putin'e Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov tarafından çoban köpeği yavrusu hediye edilmiştir.

Putin ayrıca siyah kuşak sahibidir ve genç yaştan beri Judo ile ilgilenmektedir.

Putin, 2010 da kanser hastası çocukların adına düzenlenen bir gecede "Blueberry Hill" adlı caz parçasını söylemiştir.

Putin, Rus Ortodoks'tur. Babası ateist olsada annesi Rus Ortodoks Kilisesi'ne bağlı inançlı bir Hristiyandı.

Putin'in din ile yakınlaşması ise 1993'te karısının ciddi bir araba kazası geçirmesi ile başladı. Putin'in annesi ona vaftiz haçı verdi ve Putin; "Söylediğini yaptım ve haçı boynuma geçirdim. O zamandan beri de hiç çıkarmadım" dedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tom Cruise, Film Çekimlerinde Nasıl Hayatta Kalabiliyor

 
Kaynak: Editör: S Çndk
Etiketler: vladimir putin, putin'in kaç çocuğu var, vladimir putin eğitim, vladimir putin boyu, vladimir putin evli mi,
Yorumlar
Haber Yazılımı