Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
30 Ocak 2020 - Perşembe 09:25 Bu haber 381 kez okundu
 
Vuhan'da mahsur kalan Türk ve Azeri vatandaşlarımız için çalışma başlatıldı
Çin’in Vuhan şehrinde mahsur kalan 35 Türk ve 10 Azerbaycan vatandaşını Türkiye’ye getirmek için hazırlıklara başlamıştı ve hazırlıklarda son noktaya gelindi.
SAĞLIK Haberi
Vuhan'da mahsur kalan Türk ve Azeri vatandaşlarımız için çalışma başlatıldı

Gündemin nabzı son dakika, SAĞLIK Bakanlığı koronavirüsünün patlak verdiği, Çin’in Vuhan şehrinde mahsur kalan 35 Türk ve 10 Azerbaycan vatandaşını Türkiye’ye getirmek için hazırlıklara başlamıştı ve hazırlıklarda son noktaya gelindi.


Çin hükümeti ile ortak hareket edildi.


Karantina bölgesi ilan edilen Vuhan’dan alınacak vatandaşlarımız için Çin hükümeti ile gerekli girişimler yapıldı, gerekli yerlerden gerekli izinler alındı.


Tahliye için askeri kargo uçağı ambulans uçağına dönüştürüldü.

Son dakika edinilen bilgiye göre, Tahliye kısmında ise bir askeri kargo uçağını ambulans uçağana dönüştürdüklerini ifade eden Sağlık Bakanı Koca, Hürriyet gazetesine şu bilgileri verdi: “Vatandaşlarımızda şu anda bir hastalık belirtisi olmadığını öğrendik. Ancak yine de ilk sağlık müdahalesi Vuhan’daki havaalanında ekiplerimizce yapılacak. Uçakta bir halk sağlığı uzmanımız da olacak. Pilottan sağlık ekibine ve vatandaşlarımıza kadar herkes özel bir kıyafet giyecek. Türkiye’ye getirilen vatandaşlar, onları getiren pilot ve sağlık ekibi 14 gün boyunca karantina altında tutulacak. Kimsenin aklında soru işareti kalmasın. Türkiye bulaşıcı risk olan tüm hastalıklarla ilgili her türlü önlemi almış bulunuyor.”

Aynı zamanda Bakan Koca, Aksaray, İzmir ve İstanbul’daki şüpheli vakaların koronavirüsü ile ilgili olmadığının teyit edildiğini bildirdi.

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Vuhan'da, mahsur, kalan, Türk, ve, Azeri, vatandaşlarımız, için, çalışma
Yorumlar
Haber Yazılımı