Haber Detayı
11 Nisan 2020 - Cumartesi 12:26 Bu haber 438 kez okundu
 
Whatsapp Kapatılıyor Mu?
Whatsapp grupları tehlikede mi?
TEKNOLOJİ Haberi
Whatsapp Kapatılıyor Mu?

WHATSAPP KAPATILIYOR MU?

 
Sosyal Medyada WhatsApp gruplarının artık tehlikeli bir boyuta geleceği ve yasa ile kapatılabileceği konuşuluyor.
 
Meclis'e getirilen yeni bir yasa düzenlemesi ile özellikle WhatsApp üzerinde dolaşan bazı iddialar gelirken devlet WhatsApp gruplarını kapatacak mı? WhatsApp grupları kapanıyor mu? soruları sosyal medyada gündem oldu. Peki WhatsApp grupları kapatılacak mı? İşte detaylar...
 
 

WHATSAPP GRUPLARI YASAKLANACAK MI?

 
 
WhatsApp’ta illegal, alakasız pek çok haber dolaşıyor. Özellikle son dönemde, sahte haberler içeren pek çok ses kaydı dolaştığını belirtti. bu sebeple az 3-4 farklı kaynaktan haberi teyit etmedikçe kesinlikle inanmamamız gerektiği elirtiliyor.
 
WhatsApp gönderilen bütün mesajları yüksek derecede şifreliyor. Dolayısı ile bir güvenlik sıkıntısı yok. iki kişi ve ya grup arasındaki mesajlaşma şifrelensede konuşmanın geçtiği telefon üçüncü kişilerin eline geçtiğinde bu mesajların açık bir şekilde okunması mümkün hale geliyor. Sayın Özdemir, konuyu Adalet Bakanlığı'na sorduklarını dile getirerek "şu anlık böyle birşey yok" dedi.
 
 
TCMM'ne  sunulan yasa tasarısı ile devletin WhatsApp gruplarını kapatma gibi bir işlevi veya düşüncesi olmayacak. WhatsApp gruplarının ile ilgili işlemler doğrultusunda, iddialar ile ilgili gazeteci Cüneyt Özdemir, Avukat Gökhan Ahi ile yaptığı YouTube canlı yayınında bu konuyu konuştu. Ahi konuyla ilgili bu tasarı haberinin asılsız WhatsApp gruplarında dolaştığına işaret ederek bu tasarının TCMM'ye gelmediğine  dikkat çekti.
Aynı zamanda Meclis'in uzun süredir sürpriz çıkışlar yaptığına dikkat çekerek buna benzer bazı sürpriz kararların çıkabileceğini belirtti.
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Whatsapp kapatılacak mı?, whatsapp grupları kapatılıyor mu? Whatsapp grupları kapanıyor mu? WHATSAPP GRUPLARI YASAKLANACAK MI?,
Yorumlar
Haber Yazılımı