Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 19:36 Bu haber 479 kez okundu
 
Yanlarından geçerken ayağa kalkmadıkları için çalışanlarına saldıran Şahin Şeker'e 15 yıl hapis isteniyor.
Şüpheli Şahin Şeker'in savcılık tarafından alınan ifadesinde olay günü yaşananları inkar edip, olanları net hatırlamadığı belirtildi
GÜNDEM Haberi
Yanlarından geçerken ayağa kalkmadıkları için çalışanlarına saldıran Şahin Şeker'e 15 yıl hapis isteniyor.

AYAĞA KALKMADIKLARI GEREKÇESİYLE

 

Son dakika haberler, Yanlarından geçerken ayağa kalkmadıkları için çalışanlarına saldıran Şahin Şeker'e 15 yıl hapis isteniyor. Gündemin nabzı, Beşiktaş'ta 12 Nisan 2019 da ünlü bir eğlence yerinde çalışan 4'ü iş yeri çalışanı 5 kişiye ayağa kalkmadıkları için saldıran iş yerinin sahibi Şahin Şeker hakkında yürütülen soruşturmada İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bir iddianame hazırladı. Savcılık, iş yeri sahibi Şahin Şeker'in "Basit yaralama", "Tehdit" ve "Hakaret" suçlarıyla toplam 3 yıl 1 aydan, 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

 

ŞÜPHELİ - MÜŞTEKİ

 

İstanbul Beşiktaş'ta ünlü bir eğlence mekanında 12 Nisan 2019 tarihinde çalışanlarını darp ettiği iddia edilen işletme sahibi Şahin Şeker ile ilgili yürütülen soruşturmada İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca bir iddianame hazırlandı. İddianamede, çalışanlarına saldıran Şahin Şeker "şüpheli" 4'ü iş yeri çalışanı 5 kişi ise "müşteki" sıfatıyla kayıtlara geçti. İddianamede, olayın yaşandığı gün şüpheli Şahin Şeker'in akşam saatlerinde işletmeye gelip işletmede çalışan Gaye A.'ya ve o an Gaye A.'nın yanında duran Enver D.'ye saldırıp darp ettiği, aynı zamanda Gaye A. ve Enver D.'ye" Hepinizi öldürtürüm, s... gidin" şeklinde hakaret ve tehditlerde bulunduğu iddia edildi. İddianameye göre, şüpheli Şeker'in aynı işletmede çalışan Cihan P.'yi itip tokatlayarak darp ettiği, aynı işletmede çalışan Mustafa D.'ye "Yapacağın işi s..." diyerek hakaret ettiği, olay anında işletmede bulunan Özgür A.'yı  tokatlayıp darp etmesinden dolayı çalışanlar şüpheli iş yeri sahibi Şahin Şeker'den şikayetçi oldu.

 

OLANLARI NET HATIRLAMADIĞINI SÖYLEDİ

 

Şüpheli Şahin Şeker'in savcılık tarafından alınan ifadesinde olay günü yaşananları inkar edip, olanları net hatırlamadığı belirtildi. Şüpheli Şeker ifadesinde şöyle dedi, "Olayın yaşandığı eğlence mekanının mülk sahibiyim. Mekanı oğlum D. Şeker ile M. A. işletiyor. Kendilerinden aylık kira almaktaydım. Zaman zaman işlerin nasıl gittiğini görmek için söz konusu mekâna gelirim. Olay günü, girişte karşılama kısmında bulunan Gaye isimli çalışan ile adını bilmediğim bir çalışan kendi aralarında konuşuyorlardı. Ben de kendilerine müşteri velinimettir, kapı açıldığı zaman ayağa kalkılır. Ben çocukluktan beri esnaflık yapıyorum. Müşterilere karşı saygılı olacaksınız, görevinizi yapacaksınız deyip. Bir anda öfkelendim.

 

Gaye'nin yanındaki çocuğa tokat attım.

 

Sonrasında olanları net hatırlamıyorum. Gaye'ye vurduğum anları hatırlamıyorum. Sonrasında üst kata konser alanına çıktım. Mustafa ile karşılaştım. Yine görüntülerde Mustafa'ya da vurmuşum ancak hatırlamıyorum.  Konser alanında karşısına çıkan kişiye de vurduğu iddiasına ilişkin konuşan Şeker, "Yine hatırlamıyorum ama kendisine de vurmuşum" diye konuştu.

 

3 YIL 1 AYDAN 15 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

 

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede,  kamera görüntüleri incelendi şüpheli Şahin Şeker yaşananları hatırlamadığını söylese de müşteki Cihan P. ve Enver D.'ye karşı "Basit yaralama" suçunu işlediği, Şeker'in ayrıca müştekiler Gaye A., Enver D., Özgür A., Cihan P.'ya karşı zincirleme şekilde "Alanen hakaret" ve "Tehdit" suçlarını da işlediği belirtildi. İddianamede şüpheli Şahin Şeker'in, müşteki Mustafa D.'ye karşı "Hakaret" suçunu işlediği kaydedilerek, toplamda 3 yıl 1 aydan, 15 yıla kadar hapsi istendi. Şüpheli Şeker, 2 Haziran 2020 tarihinde hakim karşısına çıkacak.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı