Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
24 Ağustos 2020 - Pazartesi 11:55
 
Yeni George Floyd Vakası Mı
ABD'de polis bir siyahiyi sırtından vurdu
DÜNYA Haberi
Yeni George Floyd Vakası Mı

Yeni George Floyd Vakası Mı

ABD'de polis bir siyahiyi sırtından vurdu. ABD 'nin Wisconsin eyaletinde polis bir siyahiyi arkadan vurarak ağır yaraladı. Polisin 7 kere ateş ettiği kişinin kaç kurşun yediği açıklanmadı ama durumunun ağır olduğu öğrenildi. Olaydan sonra toplanan kalabalık, polis şiddetini protesto etti.

Polisin yaptığı açıklamaya göre aile içi bir olay yaşandığı ihbarı üzerine yerel polis, ihbarda belirtilen adrese gitti ve olay burada gerçekleşti.

Sosyal medyada yer alan bir videoda, adının Jacob Blake olduğu bildirilen kişi ile polisler arasında tartışma çıkıyor ve şüpheli arkasını dönüp polislerden uzaklaşıyor ve orada duran bir araca binmeye çalışıyorken görünüyor. Bu esnada polis siyahiyi arkasından vuruyor. Videoda 7 el ateş edildiği duyuluyor fakat yaralıya kaç kurşunun isabet ettiği açıklanmadı.

Görgü tanıklarının ifadesine göre ise yaralanan kişi, tartışan iki kadını ayırmaya çalışıyordu ve polisler bu sırada geldi.

Olayın ardından yüzlerce kişi sokaklara dökülürken, Kenosha'da gece sokağa çıkma yasağının ilan edildi. Olay akıllara George Floyd vakasını getirdi.


Mali'ye Askeri Darbe! Cumhurbaşkanı İstifaya Zorlandı

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı