Haber Detayı
29 Mart 2020 - Pazar 08:23 Bu haber 501 kez okundu
 
Yeni Koronavirüs Yasakları Getirildi! İşte En Son Koronavirüs Yasakları!
Koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni yasaklar getirildi!
GÜNDEM Haberi
Yeni Koronavirüs Yasakları Getirildi! İşte En Son Koronavirüs Yasakları!

YENİ CORONA VİRÜSÜ YASAKLARI 

Son dakika coronavirüs tedbirleri kapsamında yeni yasaklar geldi.
İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü, corona virüsüne karşı alınan yeni önlemleri açıkladı. Taksi ve benzeri araçların ya da internet tabanlı uygulamalar (yol arkadaşlığı vb) vasıtasıyla şahsi araçların şehirlerarası toplu ulaşım aracı olarak kullanılmaması kararı verildi.


İstanbul Valisi Açıklamasında


Koronavirüs tedbirleri ve yasakları kapsamında İstanbul valisi  Yerlikaya'nın açıklaması
: “Otobüs ile şehirler arası yolculuğun ‘Seyahat İzin Kurulu’nun iznine bağlanmış olması sebebi ile; taksi vb. araçların ya da internet tabanlı uygulamalar (yol arkadaşlığı) vasıtasıyla şahsi araçların şehirlerarası toplu ulaşım aracı olarak kullanılmasına izin verilmeyecektir” diye paylaşımda bulundu.


Yerlikaya Diğer Paylaşımında


Koronavirüs tedbirleri içinde bir diğer yasakta ailelerin çocukları ile market ve pazar yerlerine alınmaması konusu idi.

 

İstanbul valisi Yerlikaya: “Vatandaşlarımızın market ve pazar yerlerinde çocuklarıyla dolaşmalarına engel olunması maksadıyla çocukların market ve pazar yerlerine alınmaması kararlaştırılmıştır. Değerli anne ve babaların sevgili çocuklarımızı korumak için gereken hassasiyeti göstereceklerine inanıyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı