Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Haber Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 20:13
 
Yerli Aşı İle İlgili Haberler
Yerli demediler çaldılar. İstanbul'da büyük operasyon!
GÜNDEM Haberi
Yerli Aşı İle İlgili Haberler

Yerli Aşı İle İlgili Haberler


Edinilen son dakika haberi'ne göre, Almanya'dan ithal edildikten sonra özel bir firma tarafından covid-19 aşısını geliştirmek maksadıyla kullanılan, yaklaşık değeri bir buçuk milyon lira olan malzemeyi çalan çete çökertildi.
 

Operasyon ikitellide bir depoya gerçekleştirildi 

Piyasa değeri 1,5 milyon lira olduğu öğrenilen malzemenin aşı yapımında çok önemli bir yere sahip olduğu belirtilirken, ele geçirilen aşı malzemeleri, Adıyaman'da aşı geliştiren bir firmaya acil bir şekilde ulaştırıldı. Depoya yapılan baskında şüphelilerden 3 kişi tırla kaçmaya çalışırken yakalanarak tutuklandı.

Büyükçekmece'de iş yeri sahibi olan Hidayet D., 24 Aralık 2020 de polise başvurarak, bir tıra yüklenen eşyaların çalındığını polise ihbar edip yardım istedi. Hidayet D. yaptığı açıklamada, "Elimizde nakliye yapacak TIR kalmayınca, dışarıdan bir TIR kiraladık. Gelen kişiler malları yükleyerek depodan ayrıldılar. Ancak malların hiçbiri yerine ulaşmadı. TIR ortadan kayboldu. Plakasının ve bize verdiği belgelerin sahte olduğunu tespit ettik." diyerek, çetenin çaldığı mallar arasında Adıyaman'da bir firmaya ait olan ve kovid-19 aşısı geliştirmek için kullanılan malzemeler olduğunu belirtti.
 

KAYIP TIR MUĞLA'DA ÇIKTI

Oyun haberini alan Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturma başlattı ve soruşturmanın üzerine hırsızlıkla ilgili olduğu düşünülen 6 şüpheli gözaltına alındı. Bu kişiler arasından ibrahim K ve Yusuf O çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak hapis edildi. Aynı zamanda yankesicilik ve dolandırıcılık Büro Amirliği de olayla ilgili yaptığı çalışmalar da plakasını değiştiren küre 1 Ocak 2021 de Muğla'da içi boşaltılmış bu şekilde buldu. Olayın organizasyon sorumlusu olduğu öğrenilen şüpheli H.M.
Çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


Mallar İkitelli'de Bir Depoda Ele Geçirildi

Ekipler tarafından güvenlik kameraları saniye saniye incelenerek tırın olay anından sonrasına kadar olan tüm verilerini kullanıp İkitelli Güvercintepe de bulunan bir depoya gittiğini belirledi. Depoya yapılan baskında aranan kişiler tarafından çalınan malın tamamı bulundu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


İngiliz bilim insanları uyardı: Covid-19 mutasyonu orjinalinden daha tehlikeli!

Covid 19 Rastlanan Kediler İtlaf Edildi

Covid 19'u evde teşhis edebilirsiniz.
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı