Haber Detayı
27 Aralık 2019 - Cuma 13:41 Bu haber 814 kez okundu
 
Yerli otomobil bügün saat kaçta tanıtılacak
Son dakika, Türkiye’nin ilk yerli otomobili olacak olan ismi ve cismi henüz gösterilmeyen, “Yüzde 100 yerli otomobil”.
EKONOMİ Haberi
Yerli otomobil bügün saat kaçta tanıtılacak

Son dakika haberler, Türkiye’nin ilk yerli otomobili olacak olan ismi ve cismi henüz gösterilmeyen, “Yüzde 100 yerli otomobil” bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla tanıtılacak. Tanıtım saat ise bu gün 14.30’da Gebze ilçesindeki Bilişim Vadisi'nde yapılacak. Gündemin nabzı yerli otomobil nerede üretileceğinide merak ediyor. Aldığımız haberler Yerli otomobilin ismi ve fiyatı ne olacağı konusunda bize fikir de veriyor.

 

 

  • YERLİ OTOMOBİL ÜRETİM YERİ

 

 

Gündem haber'de yer alan son dakika bilgisine göre, Türk otomobili üretimiyle ilgili ayrıntıları içeren bilgileri Cumhurbaşkanı, Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı bile. Cumhr. Bşk. Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararla yerli üretim olan Türk otomobili tesisi Bursa'da kurulacak.

 

 

  • OTOMOBİLİN İSMİ

 

 

Milli otomobil tanıtımı öncesinde en çok merak edilen, tartışılan ve konuşulan konulardan birtanesi de yerli otomobilin isminin ne olacağı oldu. Bu konuya daha bir resmi açıklama gelmese de isim detayının 27 Aralık tarihli yerli otomobil tanıtım gününde açıklanabileceği düşünülüyor.

 

 

  • MİLLİ OTOMOBİLDEN DETAYLAR

 

Dün milli otomobil'in ilk detayının yayınlanmasının ardından, milli otomobilin isminin Fatih olabileceği düşünüldü. Otomobildeki “lale” deseni ise İstanbul olabileceğini düşündürüyor. Sosyal alanda gündem haber olarak son dakika oluşan diğer isimler arasında “Ottoman”, “Wolf” (Kurt), “Atak” ve “Türker" yer aldı. Yorumlara isim hakkında düşüncelerinizi yazabilirisiniz. Kim bilir belkide sizin tahmininiz doğru çıkar.

 

 

Elektirikli ve borhibrit yerli oto proje. TIKLAYIN

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı