Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 10:33 Bu haber 446 kez okundu
 
Yine bir doktor darp edildi.
Son dakika, gündemin nabzı, haberler. Hasta yakınının darp ettiği Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gökhan Gönen.
- Haberi
Yine bir doktor darp edildi.

Gündemin nabzı, Hasta yakınının darp ettiği Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gökhan Gönen darp edilerek kanlar içerisinde kalmasına rağmen kendisini darp eden kişinin eşine başarılı bir yaptırdıktan sonra tedavi altına alındı.

 

 

  • Olay,  Osmaniye Devlet Hastanesi'nde gerçekleşti

 

 

İddiaya göre, gebelik ve kanama nedeniyle eşini hasteneye götüren M.B., Opr. Dr. Gökhan Gönen'den eşini muayene etmesini istedi. Gönen, M.B.'ye acil sezaryen gerektiğini, kayıt işlemini yaptırmasını, bu sırada da eşini muayene edeceğini söyledi. M. B.'nin ısrarla kayıt işlemi yaptırmak istemediği ve muayane esnasında hastanın yanında olmak istediği öne sürüldü. M.B., olumsuz yanıt alınca doktorla aralarında tartışma çıktı. Yetkililer M. B.'ye diğer hastaların mahremiyeti açısından eşinin yanında bulunamayacağını belirttiler.

 

  • M.B. Olumsuz yanıt alınca Dr. Saldırdı

 

Bunun üzerine M.B., Op. Dr. Gönen'e saldırdı.   Konuyla ilgli açıklamada bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, konuyla ilgili şunları söyledi: "Hekime fiziksel şiddet uygulanmış, masa üzerindeki büro malzemeleri fırlatılmıştır. Fiziksel şiddete maruz kalan hekim tarafından, fiziksel şiddet uygulayan hasta yakınının eşinin muayene işlemi gerçekleştirilmiş ve önerilerde bulunulmuştur. Fiziksel şiddete maruz kalmasına rağmen acil olan sezaryen doğum da ilgili hekim tarafından gerçekleştirilmiştir. Hekimimizin sezeryan ameliyatı sonrası Acil Polikliniği'nde muayenesi yapılmış, burnunda 'Nazal Fraktür' tespit edilmesi üzerine kulak burun boğaz hekimi tarafından yatışı verilip, redüksiyon uygulanmıştır. Olay sonrası 'Beyaz Kod' verilmiş ve tutanak altına alınmıştır. Hekimimize yönelik gösterilen bu çirkin saldırı Müdürlüğümüz tarafından büyük bir üzüntüyle karşılanmıştır. Çok daha vahim sonuçlar doğurabilecek bu olay sonrası hastanede tedavi altına alınan meslektaşımıza acil şifalar diliyor, sağlık çalışanlarına yapılan her türlü şiddet olayını kınıyoruz.

 

 

  • Olayın Takipçisi Olacağız

 

 

İl Sağlık Müdürlüğü olarak sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu ve olayın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. İnsana insan olduğu için değer verilmesi, saygı duyulması, Sağlık çalışanlarına ve toplumda yaşanan şiddetin hiçbir türüne geçit verilmemesi hususunda siz basın mensupları vasıtasıyla halkımızın her bir bireyinden destek bekliyoruz."

 

Dünya birincisi seçilen doktorumuz. TIKLAYIN

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Yine, bir, doktor, darp, edildi., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı