Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
05 Ekim 2020 - Pazartesi 10:43
 
Yüksek Sıcaklar Geri Dönüyor
Hava durumu son dakika
GÜNDEM Haberi
Yüksek Sıcaklar Geri Dönüyor

İcinde Bulunduğumuz Bu Hafta Hava Sıcaklıkları Artacak

 

Gündemin nabzı. Hava durumu. İstanbul hava durumu. Sonbaharın ikinci ayına girdiğimiz bu dönemde hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde seyretmeye başladı. Meteroloji Genel Müdürlüğünden gelen açıklamalar vatandaşların dikkatli olması için çağrı niteliğinde. MGM yaklaşık bir haftalık hava raporunu açıkladı. Bu haftaya dikkat çeken Meteroloji Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının olması gereken mevsim normallerinin üzerine çıkıcağını, önümüzdeki ilk 5 gün boyunca yaz havasının etkili olacağını belirtti. Meteroloji Genel Müdürlüğü, öncelikli İstanbul ve Marmara bölgesi olmak üzere, Orta ve İç Anadolu bölgeleri için kritik uyarıda bulundu. Güneş ışınının dünyamıza dik olarak geldiği 11-16 saatleri arasında özellikle kronik hastalar, yaşlılar ve çocukların güneş çarpması yaşamamaları için dikkatli olması gerektiğini söyledi.İbre 34 Dereceyi Geçecek!
 

Normal üstü ısı artışının 4 ila 8 derece şeklinde olması beklenirken, pazar gününden başlayıp perşembe gününe kadar sürmesi öngörülüyor. İl il hava durumu. Yüksek sıcaklıklar;

İstanbul ili için 28-33,

Kocaeli ili için 29-34,

Sakarya ili için 29-35 dereceleri görmesi ön görülüyor.

Kırşehir, Kayseri, Sivas, Nevşehir ve Yozgat'taki durum ise, artışlar salı ve cuma günleri arasında gerçekleşecek. Yetkililerin yaptıkları açıklamalara göre bu şehir sakinlerinin de güneş çarpması riskine karşı dikkatli olmaları belirtildi.
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı