Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
25 Aralık 2019 - Çarşamba 11:04
 
Zayıflama diyetinize hız katmaya ne dersiniz?
Zayıflama diyeti yaparken küçük tiyolarla diyetinizden alacağınız sonucu hızlandırabilirsiniz...
SAĞLIK Haberi
Zayıflama diyetinize hız katmaya ne dersiniz?

Porsiyon Kontrolü Yapın ve Kalorileri Not Edin

 

Yediginiz porsiyonu kontrolünü yapmak ya da yiyeceklerin kalorilerini hesaplamak daha az yemeniz konusunda fazlasıyla yararlı olacaktır. Bazı araştırmalar gösteriyor ki, bir yemek günlüğü tutmanak ya da yemeklerin fotoğrafını çekmek zayıflamak isteyenlere veya kilo vermek isteyenlere yardımcı olabiliyor. Aslında buradaki asıl amaç ne yediğinize dair farkındalığınızı arttırmak. Buda sizinndaha rahat kilo vermenize yardimcı oluyor.

 

Yanınızda sürekli Sağlıklı Yiyecekler Bulunmasına dikkat edin

 

Dışarı çıktığınızda, yanınızda sağlıklı yiyecekler taşımak, aşırı aç olsanız dahi sağlıksız bir şeyler tüketmenizi önleyecektir. Peki bunlar ne olabilir, örneğin; haşlanmış yumurta, elma, fındık fıstık karışımı çerez, küçük kutu süt vsvs. Gibi arttırılabilir.

 

Probiyotikten zengin beslenin yada takviye alın

 

Zayıflama diyeti başladığınızda bağırsaklarımız için faydalı bakteriler içeren probiyotik takviyeleri kullanmanın, yağ oranını hatrı sayılır bir şekilde azalttığı gözlemlenmiştir.

 

Baharatlı Yiyecekler tüketmeninde yağ yakımına etkisi olduğu düşünülmekte

 

Diyet programı oluşturulurken mutlaka ama mutlaka yer verilmesi gereken baharatlardan biri olan acı pul biber, metabolizmayı hızlandıran ve iştahınızı hafifçe bastıran baharatlı bir bileşim olan kapsaisin maddesi içerir. Bu uzun süren bir durum değildir yani, insan vucudu zaman içinde kapsaisin etkisine tolerans geliştirebilir, bu da bileşenin uzun süreli etkili olmayacağı anlamına gelmektedir.

 

Diğer diyet tiyolarımız için TIKLAYIN

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı