Haber Detayı
24 Kasım 2020 - Salı 19:27
 
Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?
500 Bin tablet dağıtımı ne zaman yapılacak?
EĞİTİM Haberi
Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? MEB Bakanı Ziya Selçuk, 500 bin tablet dağıtımı ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapıp, 30 bin tabletin dağıtımına çok yakın zamanda başlanacağını duyurdu. Bakan Selçuk'un bu açıklamalarından sonra Ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? sorusu merak konusu oldu.
 

Tablet Bilgisayarlar Ne Zaman Dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tablet dağıtımıyla ilgili olarak: 60 bin tablet bilgisayarın öğrencilere ulaştırıldığını, dağıtımların, destek kampanyaları ve tedarik süreçleriyle eş zamanlı olarak devam etmekte olduğunu, 30 bin tabletin daha 10 gün içinde öğrencilere ulaşacağını, 500 bin tablet bilgisayarın da tedariki sağlandıktan sonra yıl sonuna kadar öğrencilere teslim edilmiş olacağını belirtti.

MEB Ücretsiz Tablet bilgisayarlar öncelikli olarak ihtiyaç sahibi öğrencilere, ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi hususlar resmi kayıtlar üzerinden bir değerlendirmeyle yapılıp yıl sonuna kadar ulaştırılacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Kpss Osman Hamdi Bey Sorusu
 
Kaynak: Editör: S Çndk
Etiketler: Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, meb ücretsiz tablet, son dakika haberleri, gündemin nabzı,
Yorumlar